Poznaj potrzeby swojego zespołu i stwórz gift packi z myślą o nich

Przygotowanie gift packów dla pracowników to ważny element w procesie budowania ich zaangażowania w zespole, a także poczucia przynależności do firmy. Welcome paki w procesie onboardingu, paczki świąteczne czy prezenty z innych okazji to coraz częstsza praktyka wśród firm. Jak przygotować zestawy, które okażą się praktyczne i spełnią oczekiwania obdarowanych?

Poznaj potrzeby pracowników i pracowniczek

Przeprowadzenie analizy potrzeb pracowników to często nie lada wyzwanie. Każdy ma swoje preferencje i odmienne podejście, jednak warto przeprowadzić ankietę, która pozwoli zebrać i skompensować ich potrzeby. Pozwoli ona szeroko spojrzeć na zespół i jego potrzeby. Nie zapominaj jednak, o pytaniach otwartych i istocie jednostkowego podejścia danych członków zespołu podczas swojego researchu.

Warto także zastanowić się co sprawdzało się do tej pory – co z dotychczasowych gift packów wzbudziło pozytywne odczucia, a co raczej zostało przemilczane wśród zespołu? To dobra droga, aby przekonać się, w jakim kierunku warto iść, a czego raczej lepiej unikać w przyszłości.

 

Jeśli to pierwszy raz, kiedy w Twojej firmie decydujecie się na obdarowanie pracowników, warto postawić na sprawdzone produkty, powszechnie lubiane i cenione jak np. bluzy kangurki czy skarpetki. Zachęcamy też do zapoznania się z naszym raportem dotyczącym welcome packów, który może pomóc w dobraniu odpowiedniego zestawu na start.

Pomyśl, co sprawdzi się w Twojej firmie

Istotne jest dobranie zestawu odpowiedniego dla Twojej firmy. Specjaliści od IT raczej nie skorzystają z notesu, ale za to na pewno przyda im się ładowarka bezprzewodowa czy power bank. Polecamy także inwestować w sprawdzoną i dobrej jakości odzież obrandowaną logiem Twojej firmy. To użyteczny prezent, który jednocześnie dobrze wpływa na budowanie wizerunku Twojej marki, o czym więcej przeczytasz tutaj.

Pamiętaj o personalizacji

Po dobraniu odpowiednich produktów nie zapominaj o szerokich możliwościach personalizacji – warto z nich korzystać, urozmaicając tym swoje paczki! Poza umieszczeniem logotypu na danej rzeczy w BluzUp możesz zadbać również o pozostałe elementy. Dzięki temu, że szyjemy nasze produkty lokalnie i każde zamówienie traktujemy indywidualnie, możesz zdecydować o wielu szczegółach, jak np. kolory sznurków czy suwaków. Dodatkowo miłym elementem może być uwzględnienie na odzieży imienia czy nazwy zespołu danego pracownika.

 

O licznych opcjach personalizacji przeczytasz tutaj

Odpowiednie i estetyczne zapakowanie paczki oraz dołączona kartka z wiadomością do pracownika też będzie elementem, który na pewno zostanie doceniony!

Dopasuj prezent do okazji

Dobre dopasowanie prezentu do okazji to kolejny krok do sukcesu. Onboarding, święta, jubileusz? Warto przemyśleć co powinno znaleźć się w zestawie na daną okazję. 

 

W paczce onboardingowej, czyli welcome packu należy pamiętać o tym, aby znalazło się w niej to, co niezbędne dla pracownika Twojej firmy na starcie – zestaw materiałów biurowych, butelka na wodę czy gadżety technologiczne. Przemyśl, co jest najbardziej potrzebne w danym dziale Twojej firmy, potwierdź to z dotychczasowymi członkami zespołu i do dzieła! Inspiracji możesz poszukać także w naszym wpisie o welcome packach jako elemencie onboardingu.

W przypadku świąt opcji jest równie dużo. Czapki, szaliki, swetry? Wszystkie produkty możesz dopasować do świąteczno-zimowego klimatu, dzięki szerokim możliwością personalizacji. Jeśli nie masz własnego pomysłu, w BluzUp w stworzeniu projektu mogą wesprzeć Cię nasze graficzki. 

Nie masz pomysłu albo masz ich zbyt dużo? Daj pracownikom wybór!

Gdy chcesz, aby każdy pracownik miał możliwość wyboru personalizacji: konkretnego modelu i koloru odzieży czy innych elementów – jest na to sposób! Oferujemy możliwość, w ramach której każda osoba indywidualnie decyduje o ostatecznym wyglądzie swojej paczki. 

 

Wspólnie tworzymy wizualizacje odpowiadające Twoim oczekiwaniom, a następnie powstaje platforma, na której każdy ma możliwość wyboru swojego idealnego wariantu, na podstawie wcześniej otrzymanego voucheru z kodem do strony. Zobacz, jak wyglądała nasza realizacja dla Credit Agirole, gdzie do wyboru było aż 18 projektów! 

Dodatkową pomocą przy tworzeniu paczek prezentowych, zwłaszcza na dużą skalę, jest oferta Gifting as a service (GaaS). W ramach niej produkujemy, magazynujemy i wysyłamy paczki prezentowe we wskazanym przez Ciebie terminie i w odpowiednie miejsce. Dzięki temu nadane paczki nie zalegają w Twoim biurze oraz nie musisz martwić się ich ciągłą dystrybucją, a jednocześnie każda z nich trafia na czas tam, gdzie powinna!

Zobacz jak działa nasza oferta GaaS:

Mamy nadzieję, że teraz jesteś już gotowy bądź gotowa, aby rozpocząć z nami przygotowania do stworzenia gift packu dla Twoich pracowników i pracowniczek!