18 projektów w jednym zamówieniu! Case study: Credit Agricole

Case study Credit Agricole x BluzUp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

A gdyby tak nie robić jednego projektu, a dać możliwość wyboru pracownikom? Właśnie na taki pomysł wpadł Credit Agricole, który się do nas zgłosił.

Zobacz jak poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem 🙂

Potrzeby Klienta:

Pewnego zimowego poranka wpadło do nas bardzo ciekawe zapytanie. Niezwłocznie umówiliśmy się więc na rozmowę telefoniczną, aby poznać szczegóły.

Okazało się, że z okazji świąt, bank Credit Agricole chce podarować swoim pracownikom bluzy i skarpetki firmowe – 245 sztuk bluz i 245 par skarpetek. Klient chciał, aby każdy pracownik, miał możliwość wyboru personalizacji, czyli konkretnego modelu i koloru odzieży, które jak najlepiej wpisywałaby się w ich gust. Dlatego miało powstać aż kilkanaście wariantów odzieży.

To było dla nas coś nowego. Zazwyczaj klienci decydują się na jedno logo, a tu mamy ich aż 6! Oczywiście to tylko zachęciło nas do podjęcia wyzwania i od razu wzięliśmy się do pracy.

Rozwiązanie:

Wycenę przygotowaliśmy w ciągu jednego dnia. Następnie, zgodnie z potrzebami klienta nasze graficzki opracowały aż 6 różnych grafik, które pasowały do trzech wybranych modeli bluz. Było to więc aż 18 kombinacji do wyboru, nie wspominając o kolorze materiału! Jeszcze przed zaakceptowaniem projektu klient otrzymał od nas produkty pokazowe, które spełniły jego oczekiwania i mogliśmy kontynuować cały proces.

Nadruki na bluzach wykonaliśmy jedną z najtrwalszych metod zdobienia, czyli sitodrukiem. Umiejscowiliśmy logo na piersi po lewej stronie i uznaliśmy, że najlepiej, aby było ono czarne na różowej bluzie, natomiast białe na pozostałych. W tym projekcie po raz pierwszy użyliśmy czerwonego materiału, który na stałe zagości w naszej ofercie.

Z kolei skarpetki wykonaliśmy w dwóch wariantach. Niebieskie z printem w duże loga banku i czarne z printem w małe loga.

Przygotowanie finalnych projektów zajęło nam tydzień. Mając gotowe wizualizacje, utworzyliśmy platformę, na której można było zdecydować się na konkretny wariant. Aby pracownicy mogli wybrać ulubioną bluzę, bank rozdał im specjalne vouchery z linkiem prowadzącym do naszego sklepu.

Świąteczny vouvher | case study z Credit Agricole | BluzUp

Jak można było się spodziewać, zebranie zamówień od tak dużej ilości chętnych, nawet z pomocą wygodnej platformy, nie było proste. Jednak dzięki współpracy koordynatorów po stronie klienta z naszym teamem udało się ostatecznie zarejestrować wszystkie zamówienia i rozpocząć szycie i drukowanie.

Pomimo dużego wolumenu i mnogości wzorów produkcja bluz i skarpetek zajęła nam tylko miesiąc kalendarzowy.

Tym razem zajęliśmy się również pakowaniem i dostarczeniem prezentów bezpośrednio do pracowników, co równa się aż 245 indywidualnym wysyłkom! Prawdziwe, logistyczne przedsięwzięcie 😉

Efekty:

Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów produkcji. Lubimy takie minimalistyczne, pod kątem designu, projekty. Cieszymy się również, że nowy kolor z naszej oferty tak dobrze się prezentuje.

Pracownicy i bank byli na tyle zachwyceni prezentami, że postanowili zamówić kolejne rzeczy! Tym razem postawili na letni must-have, czyli workoplecaki i czapki z daszkiem. Z niecierpliwością wyczekujemy wakacyjnych fotek z tymi dodatkami!