Jak przygotować wyjątkowe prezenty mikołajkowe dla pracowników?

Jak przygotować wyjątkowe prezenty mikołajkowe dla pracowników
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Jeżeli to czytasz, to prawdopodobnie na Twojej głowie spoczął obowiązek zorganizowania świątecznych prezentów. Jest to nie lada wyzwanie, szczególnie jeżeli szukasz czegoś, z czego pracownicy będą naprawdę zadowoleni. W tym artykule porozmawiamy m.in. o oryginalnych prezentach, dostosowanych do potrzeb pracowników oraz o ramach czasowych potrzebnych na ich zorganizowanie.

Ile czasu potrzebujesz na przygotowanie prezentów mikołajkowych?

Czasami zdarza się tak, że szefowie lub działy HR orientują się, że nie mają prezentów dla pracowników na święta, dopiero w grudniu. Nie jest to komfortowa sytuacja. Koniec roku to i tak dosyć stresujący czas podsumowań i domykania projektów. Trudno będzie zamówić personalizowane prezenty, jako że potrzeba na ich wytworzenie kilku tygodni, a przecież dodatkowo firmy się tym zajmujące mają w tym okresie już ręce pełne roboty.

Możliwe także, że część lub całość Twoich pracowników pracuje zdalnie. W związku z tym trzeba pamiętać o kilku dodatkowych dniach na zapakowanie i dostarczenie podarunków.

Policzmy więc, ile mniej więcej czasu potrzebujesz na zorganizowanie prezentów.

Etap

Co się wtedy dzieje?

Potrzebny czas

Pomysł

  • Robisz research wśród pracowników — czego im brakuje? Co mogliby chcieć?
  • Określasz budżet.
  • Robisz research dostępnych na rynku prezentów.

1-2 tygodnie

Zamówienie

Decyzja została podjęta, składasz więc zamówienie na prezenty i dokonujesz płatności.

1-3 dni 

Realizacja

Czekasz na realizację swojego zamówienia. 

Ten etap dotyczy prezentów, które wytwarza lub komponuje zewnętrzna firma. 

Czas na to potrzebny różni się w zależności od wolumenu i poziomu skomplikowania podarunków. Ma na niego wpływ również sezon prezentowy, który może opóźniać produkcję, a także wypadki losowe, niezależne od firmy, takie jak np. brak surowca.

1-6 tygodni

Pakowanie

Kupujesz materiały do pakowania, drukujesz życzenia, pakujesz prezenty.

Ten etap dotyczy sytuacji, w których zostały zamówione prezenty rzeczowe, bądź karty podarunkowe, które będziesz pakować we własnym zakresie.

2-7 dni

Wysyłka

Wysyłasz prezenty, lub czekasz, aż zostaną dostarczone do Twoich pracowników przez wybraną firmę.


W BluzUp na Twoje życzenie zajmujemy się dostarczaniem prezentów bezpośrednio do pracowników.

2-5 dni

Razem

 

2-10 tygodni

Jak możesz wywnioskować z tabeli powyżej, czasami, aby wyrobić się z przemyślanymi i fajnymi prezentami dla pracowników, musisz zacząć przygotowania już w październiku!

Jeżeli jest już późno, a Ty nie masz nawet pomysłu, skontaktuj się z nami! Spróbujemy coś na to poradzić 🙂

Sprawdź naszą kolekcją świąteczną na 2022 rok.

Dlaczego warto dawać świąteczne prezenty pracownikom?

Jak dowodzą badania pracownicy, którzy otrzymują prezenty od firmy, czują się bardziej zmotywowani do pracy. Bycie obdarowywanym oznacza dla nich bycie docenianym. Wzmacnia również przywiązanie do pracodawcy, a w niektórych przypadkach wpływa na chęć pozostania w danej firmie na dłużej.

Dobre reakcje budzą również obrandowane prezenty, pod warunkiem, że są przydatne i dobrej jakości. Dobrze zaprojektowana bluza z logo firmy wykonana w BluzUp, będzie tego przykładem, ponieważ:

Jest praktyczna. Pracownicy cenią sobie wygodę podczas pracy (szczególnie zdalnej), ale i po pracy. Z tego co nam wiadomo, firmowe bluzy są chętnie noszone także podczas godzin wolnych. Na pewno świetnie sprawdzą się do leniuchowania w wolne dni świąteczne 🙂

Daje poczucie przynależności do grupy społecznej.
Ludzie lubią być częścią czegoś większego, dlatego nosząc bluzę, czują się bardziej związani z zespołem.

Ty zyskujesz darmową reklamę. Twoi pracownicy będą pojawiać się w bluzie nie tylko w biurze czy na kamerce w home office. To oznacza, że Twoje logo zobaczy sporo osób, które być może inaczej nie spotkałyby się z Twoją firmą.

Jeżeli Twój budżet nie pozwala Ci na zakup bluz, możesz zdecydować się na tańsze, jednak sprawiające równie dużo radości czapki zimowe, szaliki czy kolorowe skarpetki 🙂

Przeczytaj o 5 sposobach, w jakich ubrania firmowe wspierają biznes tutaj.

Prezenty mogą być wręczane z przeróżnych okazji, jednak najczęściej pracodawcy wybierają do tego okres świąteczny. Obdarowywanie się na święta jest zakorzenione w naszej kulturze, jednak w firmach głównie służy podziękowaniu pracownikom za cały rok ciężkiej pracy.

Jak sprawić, żeby pracownicy zapamiętali ten prezent?

Pracownicy najlepiej zapamiętają prezenty, które są dobrze przemyślane i wpisują się w ich gusta, a także te, które są przydatne. Nie zrobi na nich wrażenia gadżet z napisem “mam super szefa” czy szósta smycz z logo firmy. Jeżeli wiesz jakie zainteresowania i preferencje mają Twoi pracownicy, warto nabyć coś z nimi związanego. Trzeba jednak uważać, aby nie kupić czegoś zupełnie zbędnego, ze względu na brak rozeznania w temacie.

Załóżmy, że Anię z marketingu fascynuje świat IT. Prawdopodobnie nie ucieszy jej myszka do komputera (pewnie ma już swoją, wybraną zgodnie z preferencjami), ale dostęp do platformy z kursami, z których może wybrać ten najbardziej interesujący, już tak.

Personalizacja to kolejny aspekt, który koniecznie trzeba wziąć pod uwagę. Już samo opakowanie, które będzie estetyczne i będzie na nim widoczne logo, bądź kolory firmy może znacznie podnieść wartość prezentu. Jeżeli w środku znajdą się podobnie spersonalizowane rzeczy, pozwolą pracownikom poczuć się ważną częścią firmy i zespołu. Ważne jest jednak, aby takie podarunki były dobrej jakości, najlepiej produkowane lokalnie lub przynajmniej z wytrzymałych i ekologicznych materiałów.

Właśnie w takie prezenty możesz zaopatrzyć się w BluzUp. Oferujemy duży wybór ubrań (ale nie tylko), które możesz zadrukować według własnych preferencji — logo, grafika, kolory firmy — dla nas wszystko jest wykonalne. Produkujemy materiał i szyjemy ubrania dla klientów w Polsce, dlatego możliwy jest wybór koloru i typu materiału, a nawet fasonu odzieży.

Jeżeli ten pomysł przypadł Ci do gustu, wypełnij 1-minutowy formularz, a my prześlemy Ci wycenę w ciągu 24h!