Czym jest gifting as a service i jak wspiera marketing i działy HR?

Gifting as a service | BluzUp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Gdyby sporządzić listę najbardziej uciążliwych obowiązków, które spadają na działy HR i marketingu, zamawianie (a więc też pakowanie i wysyłanie) prezentów dla pracowników czy influencerów byłoby w ścisłej czołówce.

Gifting as a Service to rodzaj usługi, który całkowicie zdejmuje to z rąk tych zespołów. Korzystając z tego rozwiązania, firmy mogą całą procedurę produkcji, pakowania, i dostarczania prezentów zlecić na zewnątrz.

Gifting as a Service (GaaS) to model, który staje się coraz ważniejszym elementem firmowych strategii dot. utrzymania pracowników, relacji biznesowych, czy promocji marki. Na czym właściwie polega?

Na ratunek zespołom HR, marketingu, a nawet sprzedaży B2B

Miniona dekada była rewolucyjna z punktu widzenia human relations. Dzięki coraz większej automatyzacji takich procesów, jak onboarding, rozliczenia, czy nawet rekrutacja, działy HR mogą bardziej skupiać się na tych najbardziej ludzkich aspektach funkcjonowania firmy. Istotną rolę odegrała także rosnąca konkurencja pomiędzy pracodawcami. 

Ze względu na te zmiany, dbanie o dobrą atmosferę i satysfakcję z pracy zespołu stało się jednym z najważniejszych zadań zespołów HR. Podarunki dla zespołu czy tzw. welcome packi dla nowych pracowników to obecnie już standard, ale i spory problem, ze względu na czas, który trzeba poświęcić na cały proces ich zamawiania i dostarczania.

5 sposobów, w jakie ubrania firmowe wspierają biznes

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku działów handlowych i marketingu. Prezenty to świetny sposób na utrzymywanie dobrych relacji z klientami czy influencerami, ale znalezienie czasu na przeprowadzenie takiej akcji to olbrzymie wyzwanie. Wie to każdy zespół, który samodzielnie próbował wymyślić, zaprojektować, zamówić, spakować, i wysłać gifty do kilkudziesięciu osób 😉

Podsumowując, Gifting as a Service to usługa, która może przydać się w przypadku, gdy:

Jak działa Gifting as a Service?

Celem usługi jest zdjęcie z wewnętrznych zespołów firmy wszystkich uciążliwych i czasochłonnych obowiązków związanych z podarunkami. Co dokładnie wlicza się w te obowiązki i koszty?

Co zatem pozostaje po stronie firmy chcącej wysyłać obrandowane produkty?

Niewiele :). Najważniejsza jest decyzja, jakie dokładnie produkty wybrać i w jaki sposób je obrandować. W procesie projektowania jednak również pomagamy, nawet w przypadku bardzo niestandardowych wymagań, jak w przypadku bluz dla North.pl, o czym możecie przeczytać tutaj.

Jak wygląda proces krok po kroku w modelu GaaS:

  1. Decydujesz o wybranych produktach, opakowaniu, a my tworzymy dla nich bezpłatne wizualizacje.
  2. Ustalasz wielkości zamówienia oraz konfigurację w przypadku paczek z większą liczbą produktów.
  3. Etap produkcji.
  4. Otrzymujesz formularz zamówieniowy oraz arkusz ze stanami magazynowymi.
  5. Zamawiasz, a my rozsyłamy firmowy merch, kiedy tylko chcesz!
  •  

5 zalet modelu Gifting as a Service według BluzUp

1. Wysyłka po naszej stronie

Po tym jak wyprodukujemy i skompletujemy paczki prezentowe dla Ciebie, możemy wysłać je bezpośrednio do pracowników i klientów.

2. Magazyn BluzUp, czyli oszczędność i dostępność produktów od ręki

Wszystkie produkty, które zamówisz w modelu Gifting as a Service, przechowujemy w naszym magazynie. Za pomocą prostego formularza możesz zlecić ich wysyłkę na wskazany adres, a my dostarczymy paczkę w czasie 2 dni roboczych.

3. Możliwość zebrania zamówień

Zdobycie rozmiarów do zamówienia odzieży jest tym trudniejsze, im większy jest zespół. Od 100 osób wzwyż zaczyna się prawdziwa męczarnia 😉
Możemy przejąć zamówienia od Twojego zespołu i zająć się wysyłką.

4. Zdalny dział wysyłki

Jeśli Twój plan na welcome pack lub prezent dla klientów obejmuje wiele produktów, nasz dział wysyłki od początku do końca zajmie się kompletowaniem i pakowaniem paczek.

5. Tworzenie kalendarza prezentowego

Z nami możesz stworzyć plan prezentowy na cały rok. Po ustaleniu takiego harmonogramu możesz spać spokojnie, podczas gdy my zajmiemy się sprawnym przeprowadzeniem każdej kolejnej akcji.

Jakie produkty oferujemy w modelu Gifting as a Service?

Najczęściej wybierane przez klientów produkty to bluzy, koszulki, skarpety, ale sezonowo również szaliki i czapki. Wszystkie ubrania powstają w w polskich szwalniach.

BluzUp oferta

Poza ubraniami oferujemy też inne produkty. Co istotne, każdy produkt, z opakowaniem i metkami włącznie, może być w pełni obrandowany barwami i logo Twojej firmy. Więcej o procesie tworzenia ubrań z własnym logo przeczytasz tutaj.

Jeśli Twoja firma wysyła paczki prezentowe do pracowników lub klientów, chętnie oszczędzimy Ci dużej części kosztów i kłopotów z tym związanych. A jeśli dopiero się nad tym zastanawiasz, z nami szybko i bezboleśnie wprowadzisz gifty do swojego biznesu. Napisz lub zadzwoń do nas 🙂