5 sposobów, jak ubrania firmowe wspierają biznes

5 sposobów, w jakie ubrania firmowe wspierają biznes
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Brandowane ubrania to coś, co zazwyczaj firmy kupują na określone okazje, takie jak wyjazd integracyjny lub prezenty świąteczne dla pracowników. Sposobów, w jakie można je wykorzystać jest jednak znacznie więcej. Dobrej jakości koszulka lub bluza z logo firmy to coś, co może wspierać nie tylko employer branding czy HR, ale i sprzedaż, marketing, czy nawet obsługę klienta. Omówmy więc po kolei, jak poszczególne działy w firmie mogą wykorzystywać odzież firmową.

#1
Odzież firmowa jako wsparcie HR-u i employer brandingu

Bluzy, czapki, koszulki, czy skarpety z logo, to praktyczny prezent, który pomaga budować pozytywną atmosferę w firmie i wzmacnia poczucie identyfikacji z firmą. Co więcej, stanowią one też świetny nośnik reklamy, pracownicy stają się dzięki nim reprezentantami i ambasadorami marki.
Poza paczkami świątecznymi i okolicznościowymi, zespoły HR coraz częściej wykorzystują odzież firmową jako element tzw. welcome packów, czyli zestawów podarunkowych dla nowych pracowników. Prezent, taki jak bluza z logo, pozwala rozluźnić atmosferę na starcie i daje sygnał, że firma dba o swój zespół.

Aby jednak wszystkie powyższe aspekty działały, ubrania te muszą być stylowe, dobrze zaprojektowane, i jakościowo wykonane. Nikt przecież nie będzie chętnie prezentował loga firmy kosztem wyglądu lub wygody. Z drugiej strony natomiast, gdy ubrania prezentowe będą dobrej jakości, pracownicy chętnie będą w nich chodzili z czysto praktycznych względów, a logo firmy zostanie dodatkowym akcentem reklamowym.

Dlatego właśnie w BluzUp stawiamy tylko na wygodne i wytrzymałe tkaniny. Możesz poczytać o nich tutaj.

#2
Odzież reklamowa, czyli jak wykorzystać ubrania z logo w marketingu

Kiedy już do firmy przyjdzie dostawa bluz czy koszulek z logo, wypada się nimi pochwalić w social mediach. Kilka fotek na Instagram i Linkedin to dobry start. Ale dlaczego na tym poprzestać? Ciuchy z nadrukiem firmowym mogą przydać się w bardzo wielu sytuacjach i stać się ważnym elementem identyfikacji wizualnej firmy. Idealny przykład to wydarzenia i targi branżowe, gdzie zespół ubrany w charakterystyczne barwy firmy znacznie lepiej przyciąga uwagę zwiedzających.

Dodatkowo, odzież reklamowa może być świetnym prezentem dla influencerów. Nie tylko wzmacnia relację, ale i daje szansę na dodatkową promocję, jeśli osoba ta będzie chętnie nosić dane ubrania na co dzień. I podobnie, jak w przypadku pracowników – szansa na to jest większa, im lepszej jakości są ubrania.

BluzUp Bluzy i koszulki dla firm

#3
Budowanie relacji z klientami i kontrahentami

Wysyłanie życzeń i podarunków świątecznych to standardowa procedura w wielu działach sprzedaży B2B. Najczęściej, w ramach podziękowań, kluczowym klientom wysyła się alkohol, słodycze, lub całe kosze prezentowe. Wszystkie te prezenty ustępują odzieży reklamowej pod jednym, kluczowym względem – da się je zjeść lub wypić. A kiedy to się już stanie, pamięć o firmie, która prezent wysłała, stopniowo umyka. W przypadku koszulki lub bluzy z nadrukiem firmowym, klient otrzymuje przydatny prezent, który regularnie przypominać mu będzie o naszej firmie.

Święta to jednak nie jedyny moment, kiedy dział sprzedaży może wykorzystać ubrania z nadrukiem. Warto być wyposażonym w tego typu asortyment np. na targach branżowych, gdzie do wizytówki potencjalnym klientom dorzucać możemy koszulki, które pozwolą wyróżnić się na tle konkurencji. A jeśli często spotykamy się z nowymi klientami twarzą w twarz, dobrym pomysłem może być przygotowywanie dla nich paczek podarunkowych, których głównym elementem jest właśnie odzież reklamowa z nadrukiem.

#4
Drogi kliencie, przepraszamy bardzo za niedogodności…

Każdego dnia w zespołach obsługi klienta sklepów internetowych powstaje tysiące podobnych maili. Uprzejma wiadomość i szybkie rozwiązanie problemu zazwyczaj pozwala uniknąć negatywnego komentarza na Allegro czy Google, ale nie jest to regułą. Czasem w ramach przeprosin wypada dorzucić coś ekstra, by utrzymać dobrą relację z klientem i nie narazić się na napędzaną niezadowoleniem reakcję łańcuchową. Popularnym rozwiązaniem jest oferowanie kodu rabatowego, ale przecież po przykrych doświadczeniach ze sklepem kolejne zakupy to często ostatnie, o czym klient myśli. Z kolei dorzucona do paczki bluza, koszulka, czy czapka z firmowym haftem, to bezinteresowny gest, którym mówimy klientowi „zawaliliśmy sprawę, wiemy o tym, ale zależy nam na jak najlepszej relacji”. Odzież reklamowa może więc być jednym z kluczowych narzędzi do walki z negatywami w e-commerce.

#5
Czym jest odzież reklamowa dla działu finansów?

Dla ostatniego na liście działu finansów, poza kwestiami praktycznymi, ubrania reklamowe mają jedną, podstawową funkcję. Da się dzięki nim wykorzystać zalegający budżet, ponieważ odzież reklamową można wliczyć w koszty prowadzenia działalności. Przeczytasz o tym tutaj

Jeśli czujesz, że dobrej jakości ubrania firmowe mogą wesprzeć Twój biznes, napisz do nas.