Ile trwa zamówienie koszulek dla firmy z własnym nadrukiem?

Koszulka z nadrukiem | BlluzUp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Jeżeli rozważasz zakup personalizowanych koszulek i zastanawiasz się, ile potrwa ich produkcja, to jesteś w dobrym miejscu. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez wszystkie kroki zamówienia i powiemy, ile trwa każdy z nich. Zwrócimy także Twoją uwagę na sytuacje, w których ten proces się wydłuża.

Krok.1
Złożenie zamówienia

Pierwszym krokiem będzie oczywiście złożenie zamówienia. Na tym etapie decydujesz się, jak mają wyglądać koszulki, jaki mają mieć kolor, fason oraz gdzie ma być umiejscowione logo. W BluzUp przygotowujemy wizualizacje gotowego t-shirta w 24 h. Dzięki temu zobaczysz, jak wygląda koszulka, jeszcze przed jej wyprodukowaniem. Natomiast, jeżeli coś nie do końca przypadnie Ci do gustu lub stwierdzisz, że inny fason wyglądałby lepiej, to będzie to dobry moment na zgłoszenie i wprowadzenie wszelkich poprawek.

To, ile potrwa ten etap, zależy głównie od Ciebie. Z doświadczenia wiemy, że dogranie szczegółów i uzyskanie zgody z góry zajmuje naszym klientom około tygodnia, maksymalnie dwóch. My do przyjęcia zamówienia potrzebujemy konkretnej liczby sztuk, rozmiarów oraz zaakceptowanego projektu. Mając te informacje, będziemy mogli przejść do produkcji.

Krok.2
Produkcja

W BluzUp tworzymy odzież od zera. To oznacza, że produkcja koszulki rozpoczyna się od produkcji materiału, z którego będzie uszyta. Materiał wytwarzany jest w około cztery tygodnie. Czas oczekiwania można znacznie skrócić, decydując się na kolor materiału z naszej podstawowej palety, ponieważ najczęściej mamy go już w magazynie.

Z gotowego materiału wycina się elementy, z których będzie uszyta koszulka (przód, tył, rękawy, kołnierzyk). Ten etap nie powinien potrwać dłużej niż dwa dni.

Następny krok to drukowanie. Zdobienie niezszytych jeszcze elementów daje nam dużo więcej możliwości nadruku, ze względu na dostęp do ukrytych po zszyciu miejsc. Sam druk i haft nie powinien potrwać dłużej niż dwa dni, za wyjątkiem bardzo dużych wolumenów.

Do każdego projektu zawierającego zdobienie wykonane sitodrukiem bądź haftem, należy doliczyć czas potrzebny na wykonanie matrycy lub przygotowanie programu hafciarskiego. Nie powinno to jednak zabrać więcej niż dwóch dni.

Więcej o nadrukach i haftach, przeczytasz tutaj.

Zadrukowane elementy trafiają do szwalni, gdzie łączymy je w gotowe koszulki i wszywamy metki. Ten etap, podobnie do poprzednich, potrwa maksymalnie dwa dni. Czyszczenie i sprawdzanie jakości to kolejny krok. Naszym specjalistom zajmuje to zazwyczaj jeden dzień.

Ostatnim etapem produkcji jest przypinanie zewnętrznych metek i pakowanie koszulek w folię, a następnie pudełka. Ten etap zazwyczaj trwa dwa, trzy dni.

Podsumowując, sama produkcja koszulek, zajmuje od dwóch do sześciu tygodni. Czas ten zależy od wielu czynników, m.in. jak duże i skomplikowane jest zamówienie, i czy jest sezon prezentowy, podczas którego w każdej szwalni i drukarni są długie kolejki.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o produkcji odzieży, to koniecznie zajrzyj do naszego artykułu, w którym szczegółowo opisaliśmy każdy z etapów.

Krok.3
Wysyłka

Gotowe ubrania pozostaje nam tylko przekazać ich nowym właścicielom i czekać na zdjęcia zadowolonych obdarowanych 🙂

W BluzUp wybierasz formę wysyłki, która najbardziej Ci odpowiada. Koszulki możemy wysłać zbiorczo na jeden adres, lub bezpośrednio do osób, dla których są one przeznaczone. Z Twojej głowy spada wtedy obowiązek organizacji kurierów i zyskujesz pewność, że wszystkie prezenty dotrą na czas.

Wysyłka to zazwyczaj kwestia jednego lub dwóch dni.

Oferujemy również usługę Gifting as a Service (GaaS), podczas której projektujemy i wykonujemy prezenty dla Twoich pracowników lub klientów. Oprócz tego dbamy również o ich zapakowanie np. w personalizowane Twoim logo pudełka, a w razie potrzeby także magazynowanie i wysyłanie do obdarowywanych w odpowiednim czasie – np. w dniu urodzin. Przeczytaj więcej o GaaS tutaj.

Z jakim wyprzedzeniem warto zamówić koszulki?

Zamawiając koszulki w kolorze dostępnym na stronie, polecamy zgłosić się do nas minimum sześć tygodni przed deadlinem. Da nam to możliwość dokładnego przeanalizowania projektu i maksymalnego dostosowania go do Twoich potrzeb. Czas, jaki dajemy sobie na realizację zamówienia to 30 dni roboczych.

Zdarza się, że nasi klienci chcą stworzyć coś jedynego w swoim rodzaju tak jak np. North.pl. Jeżeli Ciebie również interesuje taka opcja, to skontaktuj się z nami odpowiednio wcześnie, abyśmy mieli czas np. na stworzenie form odzieżowych do nowego fasonu (tydzień), czy wytworzenie prototypu, jeżeli decydujesz się na niestandardowe rozwiązanie (tydzień).

Parokrotnie udało nam się skrócić czas produkcji do kilku dni, ponieważ klientowi bardzo zależało na ekspresowym otrzymaniu zamówienia. Nie jest to jednak reguła i na pewno nie jest to możliwe w sezonie prezentowym. Jeżeli jednak znajdujesz się w takiej sytuacji, to nie ma co spisywać projektu na straty. Zgłoś się do nas, a my spróbujemy coś na to poradzić 🙂