Jak powstają i ile kosztują nadruki na bluzach i hafty?

Jak powstają i ile kosztują nadruki na bluzach i hafty?

Jednym z najczęstszych pytań jakie dostajemy od klientów o bluzy z nadrukiem, jest to w jaki sposób powstają i jaki jest koszt wykonania nadruku lub haftu.

Zauważyliśmy, że nadruki kojarzą się ludziom z tanią, nietrwałą metodą znakowania. Popularne prasowanki z lat dziecięcych zostawiły w nas wszystkich (nie)trwały ślad. 🙂

Z drugiej strony, bluzy z haftem kojarzą się z produktem ekskluzywnym, a przez to drogim.

Dodatkowo, istnieje wiele mitów i niedomówień w sprawie samego procesu powstawania nadruku i haftu.

A jak jest naprawdę?

Jak powstają i ile kosztują nadruki na bluzach

Proces zamawiania bluz z nadrukiem i haftem

Jako producent odzieży zapewniamy szybką realizację zamówień. Bluzy z własnym logo możesz dostać już w 2-4 tygodnie od zamówienia. Uwierzcie nam na słowo, to krótki czas na produkcję odzieży od 0.

Jak dokładnie wygląda produkcja bluz i ile trwa dowiesz się tutaj.

Jako producent odzieży, posiadamy na magazynie materiały, z których możemy uszyć odzież w różnych krojach. Nie musisz martwić się o to, czy dany krój lub kolor odzieży jest dostępny. Po wyprodukowaniu ponad 150 tys. bluz dla firm i uczelni wyższych, wiemy czego oczekuje rynek i stale uzupełniamy asortyment o najnowsze trendy odzieżowe.

Dodatkowo, nie musisz zamawiać dużej ilości odzieży, żeby cena jednostkowa bluzy była zadowalająca. Realizujemy zamówienia już od 50 sztuk.

W naszym zespole mamy specjalnie przypisane i przeszkolone osoby, które bezpośrednio czuwają nad całym procesem produkcji Twojego zamówienia. To one zajmują się jego prowadzeniem na każdym z wielu etapów. Są tzw. łącznikiem pomiędzy produkcją w szwalni, a osobami, które bezpośrednio kontaktują się z Tobą.

Dzięki czemu śmiało możemy powiedzieć, że przejmujemy w całości proces produkcji, żebyś Ty nie musiał/a. I zapewniamy szybki kontakt.

5 sposobów, w jakie ubrania firmowe wspierają biznes

Jak powstają nadruki i hafty na odzieży?

Częstym nieporozumieniem dotyczącym nadruków i haftów na odzieży, jest sposób w jaki powstają. Regularnie zderzamy się z pytaniem, czy kupujemy gotowe ubrania z hurtowni odzieżowych i to na nich wykonujemy hafty lub nadruki.

Odpowiedź brzmi: nie. 🙂

Hurtownie odzieżowe oferują gotową odzież: bluzy, t-shirty, skarpetki, na których umieszcza się nadruki i hafty. Takie rozwiązanie ma jednak dwie wady:

  • – Ograniczone możliwości personalizacji. Na gotowym kroju trudniej jest umieścić logo w niestandardowym miejscu np. na kapturze, czy kieszeni spodni.
  • – Większe ryzyko plam, odbarwień. Praca z nadrukami to m.in. praca z farbami i łatwiej o plamę na innej części bluzy, kiedy nadruk wykonywany jest na gotowym produkcie, a nie tylko na konkretnym elemencie.

W BluzUp pracujemy na wykrojach: nasze krawcowe wycinają każdy element odzieży, np. rękawy, kaptury i ściągacze i to na nich umieszczamy haft lub nadruk. Następnie zszywamy pojedyncze części i tak powstaje finalny produkt.

Dzięki temu możemy bezpiecznie wykonywać nadruki i personalizować wzory, kroje i inne elementy odzieży według potrzeb klienta, a nie według dostępności gotowych produktów.

Co ważne, sami sprawdzamy jakość wyprodukowanych bluz. Zanim trafią do Ciebie, osobiście upewniamy się, że są dokładnie takie, jakie miały być.

Hafty na bluzach

Aby stworzyć bluzę z wyhaftowanym logo, trzeba przygotować program hafciarski, obsługiwany przez dedykowanego, najczęściej niezależnego programistę (choć niektóre szwalnie posiadają własne hafciarnie). Bluzy trafiają do maszyny hafciarskiej, która, sterowana komputerowo, haftuje wzór.

Haft kojarzy się z prestiżem i z pewnością coś w tym jest; haftowane wzory są grube, wyraźne i kojarzą się z tradycyjnymi metodami wzornictwa, dlatego po bluzę z haftem często sięgają uczelnie wyższe.

Warto jednak wiedzieć, że ze względu na swoją grubość, haft utwardza odzież, dlatego duże wzory mogą stać się ciężkie, masywne. Z doświadczenia naszych klientów, duże hafty są odczuwalne na ciele, zwłaszcza na cienkim materiale, np. na t-shircie.

Dodatkowo, haftowane logo nie może być też zbyt małe; również ze względu na swoją grubość. Hafty przy małych napisach, mogą być nieprecyzyjne, niewyraźne.

Warto jednak wiedzieć, że ze względu na swoją grubość, haft utwardza odzież, dlatego duże wzory mogą stać się ciężkie, masywne. Z doświadczenia naszych klientów, duże hafty są odczuwalne na ciele, zwłaszcza na cienkim materiale, np. na t-shircie.

Dodatkowo, haftowane logo nie może być też zbyt małe; również ze względu na swoją grubość. Hafty przy małych napisach, mogą być nieprecyzyjne, niewyraźne.

Kiedy warto stosować haft?

Ze względu na grubość haftu, proponujemy go do małych projektów: logotypów do 12 cm szerokości, lub większych grafik np. na środku bluzy, nie większych niż rozmiar a4.

Jaki jest koszt wykonania haftu?

Koszt haftu zależy od ilości uderzeń igły; im większa powierzchnia, tym droższy haft.

Orientacyjna cena haftu o szerokości od 5 do 10 cm to ok. 15 zł za sztukę.

Crop-top BluzUp

Bluzy z nadrukiem

Nadruk to najpopularniejsza metoda znakowania odzieży. Wbrew powszechnej opinii, nadruki są trwałe i trudno je sprać; oczywiście o ile zostaną wykonane właściwymi metodami, z użyciem wysokiej jakości materiałów.

Trzy najpopularniejsze metody znakowania odzieży przy pomocy nadruku to sitodruk, termotransfer i druk cyfrowy.

Sitodruk

Sitodruk to najczęściej stosowana przez nas metoda znakowania odzieży. Polega na nakładaniu farby bezpośrednio na tkaninę przy użyciu specjalistycznej matrycy.

Sitodruk jest popularny przez swoją trwałość: oznakowania sitodrukowe zachowują swoją jakość latami. To najbardziej wytrzymała forma nadruku. Bluzy z nadrukiem są odporne na urazy mechaniczne i wielokrotnie pranie.

Dodatkowo, ponieważ farby wykorzystywane w sitodruku można dowolnie mieszać, daje on pełną dowolność w kwestii koloru, wzorów i odcieni.
Sitodruk to najczęściej stosowana przez nas metoda znakowania odzieży. Polega na nakładaniu farby bezpośrednio na tkaninę przy użyciu specjalistycznej matrycy.

Kiedy warto stosować sitodruk?

Jeśli Twoje logo jest małe i bardzo szczegółowe. Sitodruk wyróżniają również mniejsze koszty produkcji przy użyciu kilku kolorów w logo.

Jaki jest koszt wykonania sitodruku?

Przygotowanie matryc to jednorazowy koszt, dlatego metoda ta jest tym bardziej opłacalna, im większe jest zamówienie.

Dodatkowo, każdy kolejny kolor wykonany techniką sitodruku wymaga użycia nowej matrycy, dlatego wielokolorowe wzory będą kosztować więcej niż jednokolorowe.

Średnio, jeden logotyp wykonany sitodrukiem kosztuje ok. 10 zł.

Jak powstają i ile kosztują nadruki na bluzach

Termotransfer

Nadruk termotransferowy polega na naniesieniu wzoru na dany element odzieży przy pomocy specjalnej prasy. Logo lub inny znak graficzny umieszcza się na folii flex lub flock, którą następnie zgrzewa się z tkaniną.

Termotransfer zapewnia dużą precyzję wykonania; równe krawędzie, wzory, litery. Z drugiej strony, nie pozwala na mieszanie się i przechodzenie kolorów.

Dodatkowo mocno usztywnia powierzchnie, ponieważ jest on po prostu wtapiany w powierzchnie.

Kiedy warto stosować termotransfer?

Termotransfer świetnie nadaje się do projektów o dużej szczegółowości, ale o mniejszej liczbie kolorów.

Ile kosztuje termotransfer?

Ok. 10 zł za za nadruk o szerokości 15 cm.

Nadruk cyfrowy DTG

Nadruk cyfrowy DTG (z ang. Direct To Garment, czyli bezpośrednio na odzież) to najnowocześniejsza metoda nadruku. Odzież przechodzi przez specjalistyczną maszynę drukarską, która korzysta z obrazu (projektu) przesłanego elektronicznie, a następnie aplikuje go bezpośrednio na odzież.

Nadruk cyfrowy DTG posiada dwie główne zalety:

Pierwsza, to niski koszt przygotowania. Pliki z obrazami łatwo modyfikuje się i wgrywa do maszyny drukującej, a sama metoda nie wymaga naświetlania matryc czy przygotowania klisz. Opłacalność projektów z drukiem cyfrowym zaczyna się już od jednej sztuki produktu.

Drugą zaletą nadruku jest pełna dowolność we wzorze i personalizacji: wydrukować można każdy logotyp, o dowolnej kolorystyce i skomplikowaniu.
Minusem druku cyfrowego jest relatywnie niska trwałość wydruków.

Dodatkowo, słyszymy od niektórych klientów, że projekty wykonane cyfrowo mogą być odczuwalne na ciele, zwłaszcza na ciemnych, cienkich materiałach, np. t-shirtach.

Kiedy warto stosować nadruk cyfrowy?

Podobnie jak w przypadku termotransferu, nadruk cyfrowy świetnie sprawdza się przy produkcji nadruków z użyciem wielu kolorów.

Jaki jest koszt nadruku cyfrowego?

Jednostkowa cena nadruku cyfrowego to ok. 10 zł za grafikę rozmiaru a4.

Bluzy z własnym logo. Nadruk czy haft?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o najlepszą metodę znakowania odzieży.

Wszystko zależy od tego jak duży i jak skomplikowany jest wzór, który chcesz umieścić na bluzie czy innej części garderoby.

  • – Haft polecamy firmom, które cenią prestiżowy wygląd, jednak ich logo nie ma wielu szczegółów, a sam projekt jest relatywnie mały..
  • – Sitodruk jest bardzo trwałą metodą znakowania przy relatywnie niższych kosztach produkcji.
  • – Termotransfer to rozwiązanie dla organizacji i firm, których logotypy mają skomplikowane wzory i wiele kolorów.
  • – Druk cyfrowy to precyzyjna i wyraźna metoda znakowania, jednak kosztem trwałości.

Nadal nie wiesz jaka metoda będzie najlepsza dla Twojej firmy lub uczelni? Chętnie doradzimy, dlatego zaprojektuj bluzę razem z nami!