Jakość BluzUp! Nasza bluza rozłożona na czynniki pierwsze!

Od wielu lat zajmujemy się produkcją odzieży, jednak produktem, który najczęściej realizujemy są właśnie bluzy. Na przestrzeni lat udało nam się dopracować w nich każdy szczegół tak, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów co do najwyższej jakości. Wydawałoby się, że to tylko bluza. Jednak w tym artykule dowiesz się jak wiele czynników wpływa na to, że produkt finalny jest właśnie tak świetnej jakości – czyli po prostu bluza, która się dobrze nosi!

Materiał (surowiec) – skład, pochodzenie, gramatura

Fachowo materiał, z którego szyje się bluzy dresowe, jest zwany dzianiną. Musimy przyznać, że na początku naszej działalności korzystaliśmy z gotowych materiałów kupowanych z półki w hurtowni. Po czasie zdecydowaliśmy się rozpocząć produkcję dzianiny na nasze zamówienie.

Co to oznacza? Wszystkie kolory bluz, jak i grubość materiału zostały przygotowane na nasze potrzeby. Bordowy wreszcie stał się bordowym, a nie brudnym czerwonym, a granatowy wreszcie granatowym. Skład naszej dzianiny to 90% bawełny oraz 10% poliestru. Tak jak w t-shirtach stosuje się często dzianinę o składzie 100% z bawełny, przy bluzach nie jest to możliwe.

Dzianina, z której produkowana jest bluza, powinna zawierać minimalną domieszkę poliestru, aby nie ulegała szybkiemu zużyciu (np. w praniu).

Gramatura dzianiny (280g/m2) została optymalnie dobrana w ten sposób, aby bluza była praktyczna podczas zimy do noszenia pod kurtką/płaszczem, ale także służyła podczas letnich wieczorów. Na potrzeby klientów wykonujemy bluzy także o innej gramaturze oraz o innym składzie dzianiny. Produkcja dzianiny odbywa się w Polsce zgodnie ze standardami OEKO-TEX 1000. Na życzenie klienta realizujemy także bluzy z przędzy ekologicznej zgodnej z normami GOTS (Global Organic Textile Standard).

Wykończenie bluz – podwójne szwy, metalowe elementy, grube sznurki

Tak jak obiecaliśmy, rozkładamy naszą bluzę na czynniki pierwsze. Istnieją małe detale, które powodują, że nasze bluzy tak bardzo wyróżniają się jakością. Na przestrzeni lat nawiązaliśmy współprace z najlepszymi dostawcami nici, suwaków czy nap do bejsbolówek.

Pierwszą zmianą, którą wprowadziliśmy podczas produkcji bluz, są podwójne szwy, które możecie zauważyć np. przy dolnym ściągaczu. Bluza dzięki temu nie tylko robi lepsze wrażenie i jest, ale także zapobiega uporczywemu „podwijaniu się” bluzy u dołu.

Kolejnym atutem bluz są bardzo dobrej jakości elementy jak np. metalowe napy w bejsbolówkach czy suwaki w rozpinanych bluzach. Bardzo długo szukaliśmy dostawcy sznurków do kaptura, który wreszcie okazał się idealny.

Znakowanie – haft / sitodruk

Logo szkoły, firmy czy uczelni na bluzie stanowi element, który powoduje, że bluza wyróżnia się spośród innych i daje poczucie przynależności do danej społeczności. Zazwyczaj takie logo jest wykonywane z przodu bluzy. W zależności od upodobań klienta loga wykonujemy haftem komputerowym lub trwałym sitodrukiem.

Czy nadruk na pewno jest trwały? To pytanie, które bardzo często otrzymujemy od klientów. Sitodruk jest metodą znakowania, która jest praktycznie NIEZNISZCZALNA i w żaden sposób nie ulega zniszczeniu w praniu i podczas noszenia. Sitodruk jest często mylony z innymi metodami znakowania jak np. nadruk cyfrowy, który nie jest aż tak trwały. Ponadto, do naszych nadruków używamy farb akrylowych, które są nieszkodliwe dla dzieci.

Jakość BluzUp!

Czyli… polska produkcja + Wysokogatunkowe materiały + Staranność wykonania

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zobaczyć, jak bardzo dbamy o jakość naszych produktów. Jeśli nadal mielibyście wątpliwości i myślicie o realizacji zamówienia na odzież firmową/szkolną w naszej firmie, możemy przesłać Wam bezpłatnie przykładowy egzemplarz interesującego Was produktu. A może chcecie nas poznać lepiej?