5 powodów, dlaczego firmy przygotowują prezenty świąteczne z wyprzedzeniem

W czasie świąt, na tablicy Linkedin można spodziewać się przede wszystkim dwóch rodzajów postów. W pierwszej kolejności będą to oczywiście życzenia. Z każdym rokiem jednak, widujemy coraz więcej zdjęć osób, które chwalą się prezentami, które otrzymały od pracodawców lub kontrahentów. Przeglądając je, można natknąć się na naprawdę niesamowite zestawy i nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jest pod tym względem zdrowa rywalizacja pomiędzy firmami.

Aby jednak móc liczyć się w tej rywalizacji, potrzeba pomysłu i czasu na jego realizację. Przygotowanie prezentów, zwłaszcza tych najbardziej atrakcyjnych czy robionych na wymiar, to zadanie, którego nie sposób wykonać na ostatnią chwilę. 

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego planowanie prezentów świątecznych dla pracowników lub klientów warto rozpocząć z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. 

1. Przygotowanie prezentów to jedno z wielu zadań, które czekają firmę pod koniec roku.

Planowanie i zamawianie prezentów świątecznych to proces, w którym często bierze udział kilka osób z różnych działów. Ktoś musi ustalić budżet, inna osoba przygotować pomysły, następnie wypada je przedyskutować w większym gronie, a w końcu zaakceptować i przejść do kontaktu z firmami. Te same osoby w wielu przypadkach równolegle pracują nad organizacją wigilii firmowej, gdzie również przychodzi im podejmować decyzje i szukać optymalnych opcji. Z uwagi na pracę zdalną dla dużej części zespołu, jest to często najważniejsze spotkanie integracyjne w kalendarzu firmy. Musi więc być perfekcyjne.  

Już te dwa zadania mogą więc mocno obciążyć odpowiedzialne za nie osoby, a nie zapominajmy przy tym, że zazwyczaj wciąż mają one na głowie swoje codzienne obowiązki. Ponadto, końcówka roku to w wielu branżach szczytowy okres sprzedażowy, co zawsze generuje dodatkową pulę zadań. A nawet jeśli Twoja firma nie należy do jednej z tych branż, końcówka roku to często czas podsumowań i urlopów, co również może utrudnić zadanie.

2. Zapas czasu pozwoli Ci przygotować prezenty, które na pewno spodobają się pracownikom

Oczywiste pytanie brzmi “skąd ta pewność, że się spodobają?”. Przecież nie sposób przewidzieć potrzeb zespołu i zgadnąć, co komu się spodoba. 

Jasne, nie jesteśmy w stanie przewidzieć takich rzeczy, ale możemy się ich dowiedzieć. Rozpoczynając planowanie odpowiednio wcześnie, możesz np. w formie ankiety zapytać pracowników, jakie prezenty najbardziej chcieliby dostać. 

Oczywiście, nawet wtedy trudno będzie idealnie dopasować się do wszystkich, ale w ten sposób znacznie zwiększysz szansę na trafienie w gusta dużej części zespołu. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż np. zapożyczanie pomysłów od innych firm. Warto się inspirować, ale pamiętaj, że zespoły się różnią i może okazać się, że coś, co sprawdziło się w jednej firmie, w innej będzie zupełnym pudłem. 

3. Najlepsze prezenty wymagają czasu na realizację

Najbardziej wartościowe i atrakcyjne prezenty, które zapadają w pamięć, to zazwyczaj te tworzone na zamówienie. Mowa tutaj o starannie zaprojektowanych ubraniach i akcesoriach z nadrukami, haftami i grawerami nawiązującymi do firmy lub np. z imieniem lub pseudonimem danej osoby. Te najlepsze projekty wymagają nieco więcej pracy niż samo wrzucenie loga na projekt. Spójrzcie na kilka naszych realizacji, gdzie doskonały efekt tworzą przemyślane detale i kolorystyka nawiązująca do barw firmy. 

Przygotowanie tak dopracowanych prezentów wymaga czasu kilku osób, zarówno po stronie klienta, jak i firmy realizującej. Mowa tutaj o niestandardowych kolorach i krojach odzieży,  nadrukach w nietypowych miejscach, a nawet specjalnej metce i zawieszce z logo firmy. Ponadto, same ubrania nie są jedynym elementem prezentu, który można personalizować.

BluzUp oferujemy też:

– Brandowane pudełka na prezenty w kilku wariantach
– Dodatkowe opakowania – np. torby ekologiczne
– Kartki z życzeniami i naklejki 

Niektóre projekty tego typu są na tyle innowacyjne, że zanim je zaakceptujemy, potrzebujemy czasu, by upewnić się, że są do wykonania od strony technologicznej. To jednak takie ubrania zazwyczaj robią najlepsze wrażenie. Są wyjątkowe i w świetny sposób oddają charakter firmy i zespołu. 

Więcej o rozmaitych opcjach personalizacji prezentów w BluzUp przeczytasz tutaj.

Podsumowując, sam etap projektowania może trwać więcej niż nam się wydaje. Następnie oczywiście sama produkcja, której czas zależy od tego, jaki to przedmiot lub element odzieży. Aby więc stworzyć naprawdę oryginalne projekty, które zrobią świetne wrażenie, warto zabrać się za to ze sporym wyprzedzeniem.

O czasie potrzebnym na realizację takich projektów, jakie przedstawiliśmy powyżej, przeczytasz w tym artykule:

Ile trwa produkcja odzieży na zamówienie?

4. Przygotuj się na napięte terminarze firm realizujących zamówienia

Jako firma realizująca paczki prezentowe dla firm, każdego roku stajemy na głowie, by na czas dostarczyć prezenty klientom, którzy późno zaczęli ich planowanie. W niektórych przypadkach jesteśmy zmuszeni odmówić, ponieważ niezależnie od starań, nie jesteśmy w stanie zagwarantować paczek przed świętami. 

Jeśli więc chcesz uniknąć sytuacji, w której wymarzone gifty oglądasz wyłącznie na fotkach zaprzyjaźnionych firm na Linkedin, rozpocznij planowanie tak wcześnie, jak tylko to możliwe. W większości przypadków, podarunki nie będą miały krótkiej daty przydatności, więc nic się nie stanie, jeśli przez pewien czas poczekają w magazynie. W przypadku naszej usługi Gifting as a Service, możemy całkowicie wziąć na siebie magazynowanie i wysyłkę produktów do Twoich pracowników. Oszczędzisz w ten sposób czas zespołu na pakowanie oraz wysyłkę i unikniesz konieczności organizowania miejsca na prezenty w biurze. 

5. Tylko te starannie przygotowane i atrakcyjne prezenty dają pożądany efekt i długoterminową wartość

Jeśli planowanie prezentów świątecznych rozpoczniesz w listopadzie, istnieje duża szansa, że te najbardziej wartościowe opcje będą poza Twoim zasięgiem. Firmy zajmujące się tworzeniem gadżetów lub ubrań na zamówienie, będą miały całkowicie zaklepane terminy, co pozostawi Cię ze znacznie ograniczoną liczbą opcji. 

Oczywiście, w krótszym czasie również będziesz w stanie zrealizować pewne pomysły, ale zmniejsza to szansę, że osiągniesz nimi pożądany cel. Prezenty nie zrobią dobrego wrażenia, nie zapadną one w pamięć, a osoby, które je otrzymały, raczej nie pochwalą się nimi wśród znajomych i na social mediach.

Skorzystaj z pomocy specjalistów w planowaniu i realizacji prezentów świątecznych dla firm

Aby jednak móc zagwarantować dostarczenie prezentów przed świętami, potrzebujemy potwierdzenia zamówienia jak najszybciej. 

Zobacz więc nasze propozycje paczek świątecznych, a następnie skontaktuj się z nami, a wspólnie stworzymy zestaw, który zachwyci Twój zespół.