7 powodów dlaczego Twoja szkoła lub uczelnia potrzebuje własnego merchu

Pierwsze, co przychodzi do głowy, gdy myślimy o szkolnej lub uczelnianej odzieży, to zazwyczaj bluzy bejsbolówki z napisem Harvard lub innej słynnej uczelni.

No właśnie. Dlaczego musi to być Harvard lub Oxford, a nie liceum w Twoim rodzinnym mieście lub uniwersytet, na którym studiujesz?

Jako specjaliści od brandowanej odzieży, staramy się mocno, by odwrócić ten trend, tworząc atrakcyjne projekty odzieży, które z dumą noszą uczniowie i studenci. Nas nie trzeba przekonywać, ale wiemy, że często pojawia się pytanie, dlaczego właściwie szkoła lub uczelnia potrzebuje bluz lub koszulek z logo. Dzisiaj na to pytanie odpowiemy.

1. Budowanie drużynowego ducha

Atmosfery wspólnoty i współpracy nie musi odnosić się tylko podczas rozgrywek sportowych czy konkursów. Noszenie barw uczelnianych czy szkolnych nawet na co dzień przypomina uczniom czy studentom, że są jednym zespołem i mogą na sobie polegać.

Aby jednak uzyskać taki efekt, uczniowie czy studenci muszą z chęcią nosić swoje bluzy i koszulki z logo, więc muszą one odpowiadać ich gustom. A najlepszy sposób, żeby to zagwarantować, to włączyć ich w proces projektowania odzieży.

Spójrzcie na kilka niezwykle ciekawych projektów, które stworzyliśme we współpracy z samorządami szkół i uczelni w całej Polsce:

10 przykładów szkolnego merchu

2. Budowanie prestiżu i reklama szkoły lub uczelni

Stylowe i dobrze wykonane ciuchy z logo pokazują, że uczelnia czy szkoła dba o swój wizerunek i docenia swoich podopiecznych. Noszący je uczniowie lub studenci w naturalny, nienachalny sposób reklamują swoje szkoły, a nawet prowokują do rozmowy o czasach szkolnych i studenckich.

Pamiętajmy przy tym, że logo i nazwa szkoły to nie jedyne, co można umieścić na takiej odzieży. Na bluzie czy koszulce znaleźć się może np. hasło, wartości, osiągnięcia sportowe i naukowe, a nawet nazwiska najwybitniejszych absolwentów danej szkoły czy uczelni.

3. Pamiątka na lata

Bluza z logo szkoły lub uczelni to świetny prezent dla absolwentów, którzy przez kolejne lata wspominać będą czasy nauki, za każdym razem, gdy będą je zakładać.

Oczywiście, aby to było możliwe, odzież musi być dobrej jakości, dlatego w BluzUp wykorzystujemy tylko wytrzymałe materiały, które wytrzymują próbę czasu. Więcej o jakości naszej odzieży przeczytasz w artykule:

Jakość BluzUp – nasza bluza rozłożona na czynniki pierwsze

4. Nagrody dla uczniów i studentów

Odzież może być wykorzystywana jako nagroda dla uczniów za osiągnięcia naukowe czy sportowe lub np. za osiągnięcie określonej średniej ocen na koniec roku. W takiej sytuacji jest to nie tylko nagroda, ale i dodatkowa motywacja do przyłożenia się do nauki i poprawy ocen, by móc załapać się na atrakcyjny i praktyczny prezent. 🙂

5. Promocja szkoły lub uczelni podczas konkursów i wydarzeń sportowych

Starannie zaprojektowane, oryginalne bluzy czy koszulki pozwalają uczniom lub studentom zdecydowanie wyróżnić się podczas wszelkich wydarzeń w szkole i poza nią. Może to się okazać szczególnie istotne w sytuacjach, gdy uczniowie kibicują swoim kolegom i koleżankom podczas meczów i zawodów międzyszkolnych. Wspólne barwy w połączeniu z gromkim dopingiem z pewnością dodadzą otuchy szkolnej drużynie, a może nawet zaważą o zwycięstwie 😉

Na jakich wydarzeniach można wykorzystać odzież z logo szkoły lub uczelni?
– Zawody sportowe
– Dni otwarte
– Festyny, juwenalia
– Inauguracje i zakończenia roku
– Obozy i wyjazdy szkolne
– Wizytacje
– Konkursy naukowe i artystyczne

6. Bluzy szkolne, wydziałowe, a może nawet samorządowe lub klasowe?

Nie zapominajmy o tym, że bluza z logo szkoły czy uniwersytetu, to tylko jedna z możliwych opcji, a na odzieży mogą znaleźć się nawet takie detale, jak:
– Imię lub nazwisko osoby
– Funkcja w szkole lub samorządzie studenckim
– Kierunek studiów lub profil
– Nazwa wydziału lub katedry
– Przedział lat, w których dana osoba się uczyła
I wiele innych elementów

Ten oryginalny, a nawet czysto osobisty charakter odzieży sprawia, że uczniowie lub studenci czują się wyróżnieni i z dumą noszą barwy swojej szkoły czy uniwersytetu.

Co istotne, personalizować można wiele elementów odzieży – od wnętrza kaptura po sznurki i metki, tworząc prawdziwie niepowtarzalne kreacje. Więcej o ciekawych metodach personalizacji odzieży przeczytasz tutaj.

7. Dobrze wykonany szkolny merch będzie noszony w każdej sytuacji

Skoro już mamy za sobą wszelkie aspekty związane z promocją szkoły czy uczelni, powiedzmy kilka słów o naszej specjalności, czyli bluzach, ich designie i jakości.

Jako firma o nazwie BluzUp, być może jesteśmy nieco stronniczy, ale uważamy, że to najbardziej wszechstronny i najważniejszy element garderoby. Mamy oczywiście na to argumenty:
– Bluza to odzież noszona przez praktycznie 12 miesięcy w roku
– Poza wyjątkowo oficjalnymi okazjami, może być noszona w każdej sytuacji
– Może być dopasowana do niemal każdej stylistyki
– Wykonana z dobrej jakości materiałów wytrzyma wiele lat intensywnego użytkowania

Dodatkowo, mamy w ofercie wiele krojów – od klasycznych kangurek po bardziej niestandardowe bluzy oversize, crop-topy i bejsbolówki w amerykańskim stylu. Każdy więc jest w stanie dopasować wariant pod swoje preferencje. I właśnie dzięki tym cechom, bluza staje się często ulubionym ubiorem, ponieważ służy w tak wielu sytuacjach 😉

Równie często więc osoby je noszące będą promować swoje szkoły i uczelnie – niezależnie czy okazją będzie grill wśród znajomych, koncert, czy jesienny trening w plenerze.

Stworzenie ciuchów z logo szkoły to nic trudnego

Jako specjaliści od brandowanej odzieży, wspieramy szkoły na każdym etapie projektowania, by stworzyć oryginalne ubrania, które z dumą nosić będą studenci i uczniowie.

Umów się z nami na konsultację i razem stwórzmy wyjątkowe ubrania dla Twojej szkoły, uniwersytetu lub wydziału.