10 przykładów szkolnego merchu z polskich szkół i uczelni

Szkolny merch z polskich szkół i uczelni (1)
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Szkolne ubrania z logo to dla uczniów i studentów okazja do poczucia się częścią społeczności. Kiedy noszą spersonalizowane bluzy, mogą poczuć się dumni ze swojej szkoły, uczelni lub organizacji studenckiej i dzielić się tą dumą ze światem.

Właśnie dlatego warto pomyśleć o stworzeniu własnego, wyjątkowego merchu. I, co ważne, pozwolić uczniom, żeby sami zaproponowali, jak ma wyglądać. W końcu to oni najlepiej wiedzą, co i jak się teraz nosi. 🙂

W tym artykule przedstawiamy 10 przykładowych zamówień, które udało nam się zrealizować w zeszłym roku.

AISEEC Kraków

Zacznijmy od współpracy z krakowskim oddziałem międzynarodowej organizacji młodzieżowej AISEEC. Projekt, który razem tworzyliśmy, miał być maksymalnie spersonalizowany – i taki właśnie jest.

Na plecach ciemnozielonej bejsbolówki znajduje się grafika ze sloganem, nazwa stanowiska studenta i logo. Na jednym rękawie możemy zobaczyć napis #NaDziko, a na drugim koronę nawiązującą do Krakowa, miasta królów. Na przodzie znajduje się imię właściciela lub właścicielki bluzy i nazwa miasta.

W tym projekcie zastosowaliśmy haft, który nadał bluzie klasycznego looku.

Maczek - XCIV Liceum im. gen. Stanisława Maczka Warszawa

Crop topy, bluzy bez kaptura, wysokie skarpetki – warszawskie liceum postawiło na modny look. W tym projekcie widzimy sporo kolorów oraz interesujące zdobienia. Z przodu bluz znajduje się wyhaftowana nazwa oraz numer szkoły, a także sprytnie umiejscowione logo.

W części ubrań zdecydowaliśmy się zastosować drugą wersję logo, a na skarpetkach umieściliśmy czarny napis “Maczek”.

Wbrew pozorom, wzory na skarpetkach nie są drukowane, tylko dziane podczas produkcji. Jeżeli interesuje Cię jak wygląda taki proces, oraz to jakich wzorów nie można umieścić na skarpetkach, zajrzyj tutaj.

Szkoła Podstawowa im. Samuela Bogumiła Lindego w Warszawie

W BluzUp tworzymy ubrania nie tylko dla licealistów i studentów, ale również dla najmłodszych uczniów. W tym projekcie stworzyliśmy bluzki i koszulki polo, bluzy i torby dla jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Postawiliśmy na trzy jasne kolory: błękitny, szary oraz biały, a także na kontrastujący, świetnie skoordynowany z pozostałymi, granatowy.

Na jaśniejszych ubraniach umieściliśmy kolorową wersję logo, a na grantowych – białą. Zdobienia na bluzach wykonaliśmy haftem, a na koszulkach metodą DTG.

Samorząd UMK

Przenieśmy się na chwilę do Torunia, gdzie samorząd uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika postanowił stworzyć własny merch. W tym projekcie postawiliśmy na oldschool. Na przodzie nazwa szkoły i rok jej założenia, na ramionach – ksywka, a na plecach nazwa departamentu do wyboru:
 – samorząd studencki,
 – rada wykonawcza,
 – komisja ds. organizacji.

Bluzy produkowaliśmy aż w 10 kolorach, aby każdy mógł wybrać swój ulubiony. Wszystkie napisy wykonaliśmy haftem.

Wydział elektryczny Politechnika Warszawska

Wow, co tak świeci? Oczywiście, to studenci politechniki warszawskiej z wydziału elektrycznego!

Tego elektryzującego koloru nie ma w naszej regularnej palecie – stworzyliśmy go na potrzeby projektu. Wszystkie nasze materiały produkujemy i barwimy w Polsce, dlatego możemy bez problemu spersonalizować każdy projekt.

Dla kontrastu wszystkie zdobienia wyhaftowaliśmy kolorem czarnym i dodaliśmy czarne sznurki. Na bluzie kangurce znalazło się logo wydziału i ksywki studentów.

WSB Gdańsk

Studenci z wyższej szkoły bankowej postawili na dwa projekty w jednym. Pierwszy, ultra nowoczesny, dla wydziału w Gdyni, a drugi, nieco bardziej tradycyjny, dla kolegów i koleżanek z Gdańska.

Projekt “Gdynia”

Na przodzie głęboko granatowych bluz umieściliśmy trzykolorową grafikę, w której ukrywa się napis “ I <3 WSB”. Z tyłu znalazła się nieco prostsza ilustracja, z napisem “wsb gdynia”. Zdobienia wykonaliśmy metodą cyfrowego nadruku – DTG.

Projekt “Gdańsk”

Szarą bluzę ozdobiliśmy dużym granatowym logiem szkoły z przodu, oraz napisem “team student WSB” z tyłu. Jak na tradycyjny projekt przystało, zdobienia wykonaliśmy haftem, a bluzę wykończyliśmy klasycznymi białymi sznurkami.

Akademia teatralna w Warszawie

W skład merchu Warszawskiej Akademii Teatralnej weszły cztery rodzaje bluz, T-shirty oraz torby bawełniane, w różnych kolorach.

Na bluzach umieściliśmy dwa loga: dłoń w granatowo-białe pasy z przodu, oraz nazwę szkoły zamkniętą w kwadracie z tyłu. Na T-shirtach również znalazła się charakterystyczna dla szkoły ręka. Zdobienia w tym projekcie wykonaliśmy haftem oraz sitodrukiem.

W ramach prezentu za duże zamówienie, Akademia otrzymała od nas spersonalizowane leżaki!

Małachowianka Płock - Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego

Płockie liceum zdecydowało się na cztery rodzaje bluz, T-shirty polo, spodnie dresowe, torby, skarpetki i workoplecaki. Jest w czym wybierać!

W zamówieniu wykorzystaliśmy aż kilkanaście różnych kolorów, żeby każdy z licealistów mógł skompletować zestaw we własnym stylu.

Jako że historia Małachowianki sięga aż XII w., zdecydowaliśmy, że to tradycyjne logo szkoły powinno być centralnym punktem projektu. Wyhaftowaliśmy je w taki sposób, aby od razu przyciągnęło uwagę.

Samorząd UKSW

Te beżowe klasyki przygotowaliśmy dla samorządu jednego z warszawskich uniwersytetów. Z przodu bluzy znalazło się duże logo, z tyłu nazwa działu, a na rękawie imię. Zdobienia wykonaliśmy haftem w kolorze białym, a bluzę wykończyliśmy białymi sznurkami.

W tym projekcie przypadł nam zaszczyt projektowania loga, ponieważ UKSW jeszcze go nie posiadało. Dzięki wskazówkom przekazanym nam przez pracowników i studentów udało nam się w nim zawrzeć unikalny klimat uniwersytetu.

Jeżeli Twoja szkoła także nie ma swojego znaku rozpoznawczego, nic straconego. Nasi graficy chętnie podejmą się jego stworzenia.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana

To kolorowe i oryginalne zamówienie przygotowaliśmy dla szóstego liceum w Warszawie.

Pierwsze skrzypce w projekcie zagrało designerskie logo w kształcie trójkąta. Na bluzach umieściliśmy je w dwóch miejscach: na piersi oraz przy nadgarstku – dzięki temu uczniowie mają je cały czas na oku 🙂

Na pozostałych bluzach, T-shirtach, torbach oraz worko-plecakach logo umieściliśmy na środku.

Na wyróżnienie zasługują pomarańczowo-niebieskie skarpetki, które idealnie wpasowują się w obecne trendy.

Czy to już czas na własny merch?

W BluzUp stworzymy dla Was nawet najbardziej zakręcone i spersonalizowane projekty. Materiał o unikalnym kolorze, nowy fason, świeże logo, a nawet metki z nazwą szkoły to dla nas żaden problem.

Brzmi to, jak coś dla Twojej szkoły? W takim razie prosimy o kontakt na: hello@bluzup.com lub tutaj 🙂