Skarpety na zamówienie

Skarpety na zamówiene | BluzUp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Kilka lat temu nastąpił boom skarpetek – kolorowych, śmiesznych i nie do pary. O ile na początku młodsze pokolenie zachwyciło się tym trendem, o tyle dzisiaj nawet dyrektorom czy prezesom korporacji spod nogawek wystają uśmiechnięte kreskówkowe postacie.

Codziennie na open space’ach słyszymy „wow, ale super socksy, skąd masz?”. Wygląda więc na to, że skarpetki z nietypowym nadrukiem to element ubioru, który przykuwa uwagę, a ponadto sprawia nam sporo radości. Dlaczego więc nie wykorzystać go do promocji twojej marki? Skarpety z logo firmy to może być strzał w dziesiątkę!

W tym artykule omówimy wszystko co musisz wiedzieć, żeby stworzyć skarpetki na zamówienie, czyli:

  • – jak wygląda produkcja skarpet z własnym nadrukiem,
  • – czego nie da się nadrukować na skarpetkach,
  • – jaki jest czas realizacji zamówienia,
  • – czego od Ciebie potrzebujemy, żeby szybko zrealizować zamówienie,
  • – jaka jest minimalna wielkość zamówienia.

Zacznijmy od początku - jak produkuje się skarpetki?

Wbrew pozorom skarpetki produkuje się w nieco inny sposób niż większość odzieży. Proces nie polega na zszywaniu elementów, ale na dzianiu skarpetek przez specjalistyczne maszyny dziewiarskie. Im bardziej skomplikowany projekt, tym nowocześniejszych maszyn trzeba użyć do jego realizacji.

W odróżnieniu od bluz czy T-shirtów, wzory na skarpetkach nie są drukowane na gotowych produktach, a powstają podczas produkcji, razem ze skarpetką. Wzór zostaje wpleciony w skarpetę przy użyciu przędzy w odpowiednich kolorach.

W BluzUp oferujemy skarpetki na zamówienie wykonane tylko w polskich firmach, dzięki temu proces jest szybszy a jakość produktu wysoka.

Skarpety na zamówienie | BluzUp

Jakie rodzaje skarpet oferuje BluzUp?

Skarpetki na zamówienie mają dwa najważniejsze zadania: być wygodne i jak najlepiej prezentować nadruk. W związku z tym nasi klienci najczęściej wybierają najprostsze modele, takie jak:

  • – skarpetki klasyczne
  • – skarpetki sportowe

Skarpetki klasyczne, inaczej nazywane długimi to prawdopodobnie pierwsze co przychodzi Ci na myśl, gdy mowa o tej części garderoby. To najbardziej uniwersalny model, dla którego każdy znajdzie zastosowanie w swojej szafie. Ponadto, takie skarpetki świetne zaprezentują wybraną przez Ciebie grafikę.

Z kolei skarpety sportowe różnią się od klasycznych cieplejszym materiałem (frotte), ściągaczem na łydce, oraz grubszą podeszwą. Pomimo nazwy, nie są produkowane tylko dla sportowców lub na potrzeby klubów sportowych 😉 Specjalny splot zapewnia dużą wytrzymałość i komfort, a ściągacz pozwala uniknąć zsuwania się skarpetek, nawet podczas wymagających, rowerowych wycieczek do pracy 😉

Czy każdy projekt nadaje się do zadruku skarpet?

Jeżeli rozważasz zakup skarpetek na zamówienie, pewnie zastanawia Cię czy uda się idealnie odwzorować logo twojej firmy. Z dzisiejszą technologią mamy zdecydowanie więcej możliwości, jednak są niewielkie ograniczenia, o których trzeba pamiętać. Wzór projektujemy na siatce (bitmapie), w której każde okienko symbolizuje jedno oczko w dzianinie. Bardzo trafnie porównuje się to do pixeli na ekranie. Poniżej możesz zobaczyć, jak wygląda projekt na takiej bitmapie i wizualizację gotowej skarpetki z logo.

Skarpetki na zamówienie | BluzUp

Jak widzisz rozmieszczenie przędzy na siatce nie jest dowolne. Używając tej metody do produkcji skarpet na zamówienie, trudno będzie zatem odwzorować:

  • – bardzo małe litery,
  • – bardzo dużo detali,
  • – proste linie pod niestandardowym kątem (np. 60°).

Oczywiście nie jest to niemożliwe, ale wpłynie to na czytelność i estetykę wzoru (np. powstaną tzw. schodki). Dlatego, jeśli okaże się, że Twój projekt zawiera któryś z elementów wymienionych powyżej, uprościmy go tak, aby nadawał się do zadruku skarpetek.

Kolejną kwestią o której warto wspomnieć jest to, że nawet najnowsze maszyny dziewiarskie mają ograniczenia użytych kolorów – w jednej skarpetce jest to maksymalnie 7 kolorów.

Jeżeli zastanawiasz się czy w ogóle warto inwestować w skarpety z logo dla Twoich pracowników, koniecznie przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

Czego od Ciebie potrzebujemy, żeby sprawnie zrealizować zamówienie?

Najczęściej klienci przychodzą do nas z zamysłem, co powinno znajdować się na skarpetkach, a my tworzymy dla nich wizualizacje. W takim wypadku do stworzenia projektu niezbędne nam będzie Twoje logo firmy, najlepiej przesłane wraz z kodami kolorów. Jeżeli posiadasz już gotową grafikę, również wyślij nam ją, nie zapominając o kodach kolorów. Dzięki temu będziemy w stanie dużo lepiej odwzorować wzór na skarpetce.

Na późniejszym etapie poprosimy Cię również o określenie wielkości zamówienia oraz rozmiarów. W BluzUp masz do wyboru dwa rozmiary: mały (38-41) oraz duży (42-45). Możemy wykonać również skarpetki na zamówienie dla dzieci. Będzie to wspaniały dodatek dla obdarowywanych rodziców.

W BluzUp na specjalne życzenie klienta, oferujemy personalizowane etykiety na skarpetkach. Na takim kartoniku można umieścić barwy i logo firmy.

Skarpety na zamówienie BluzUp

Ile trwa i kosztuje produkcja skarpet?

Pierwszy etap produkcji, czyli wizualizacja, zostanie przez nas przygotowana w ciągu maksymalnie 24h. Jeżeli ją zaakceptujesz, doprecyzujemy z Tobą szczegóły i przejdziemy do produkowania skarpet.

Czas oczekiwania na gotowe skarpetki wynosi 30 dni roboczych. Jeżeli potrzebujesz skarpet z własnym logo na jakąś specjalną okazję, skontaktuj się z nami z wyprzedzeniem. Oszczędzi Ci to sporo stresu, a my zagwarantujemy, że dotrą one na czas. Warto o tym pamiętać szczególnie w sezonie prezentowym, gdy zamówień jest najwięcej.

Jakość naszych skarpetek zawdzięczamy dobrej jakości materiałom i produkcji na małą skalę, w sprawdzonych, polskich firmach. Mimo, że skarpety są z własnym nadrukiem, cena nie jest wygórowana i wynosi 29 zł/brutto, niezależnie od wzoru czy fasonu wybranego przez klienta.

Czy mogę zamówić tylko 1 parę skarpet?

Ze względu na wysokie koszty zaprogramowania maszyny dziewiarskiej, skarpet na zamówienie nie wykonuje się w małych ilościach. W BluzUp, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów umożliwiamy zamówienie skarpet z własnym nadrukiem już od 50 sztuk!

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu myślisz, że skarpetki na zamówienie to świetny pomysł na prezent dla Twoich pracowników, musimy przyznać, że masz racje :). Koniecznie umów się z nami na rozmowę! Stwórzmy razem epicki projekt, który wywoła uśmiech na twarzach Twojego teamu 😀

A jeśli zastanawiasz się czy skarpetki dla pracowników można wrzucić w koszty firmy, zachęcamy do przeczytania artykułu, w którym wyjaśniamy tę kwestię.