Jak dobrać bluzę? Jak korzystać z tabeli rozmiarów?

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Ile razy zdarzyło Ci się zamówić w internecie spodnie w swoim rozmiarze, które okazały się za małe lub za duże? Wynika to z tego, że marki szyją ubrania dla innych grup docelowych, a co za tym idzie, korzystają z różnych form odzieżowych. Żeby uniknąć pomyłek podczas zamawiania odzieży online, należy korzystać z tabeli rozmiarów. W tym artykule pokażemy Ci jak robić to poprawnie, składając zamówienie w BluzUp

Wiem jaki mam rozmiar, więc po co mi tabela?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, rozmiar L u jednego producenta, może być odpowiednikiem M lub nawet S u innego. Dlatego przed złożeniem zamówienia zawsze warto przeanalizować podaną na stronie sklepu tabelę rozmiarów.

Większość takich tabel podaje wymiary ciała, które trzeba porównać do swoich.
W BluzUp ulepszyliśmy ten proces i podajemy wymiary gotowych ubrań, a nie ciała. Będziesz więc wiedzieć, jakiej długości jest bluza, czy jej rękawy. Dzięki temu, łatwo dopasujesz rozmiar do swoich preferencji i budowy ciała.

Jak znaleźć tabelę rozmiarów?

W większości sklepów internetowych tabela znajduję się poniżej lub obok sprzedawanego produktu. Czasami jednak trzeba poszukać jej w zakładkach, czy na stronie producenta. Poświęcenie tych kilku sekund pomoże uniknąć późniejszych zwrotów i Twojej irytacji, kolejnym nietrafionym zakupem.

Wszystkie tabele rozmiarów BluzUp możesz znaleźć tutaj.

Jak wykonać pomiary?

Przygotuj taśmę centymetrową, a jeżeli jej nie masz użyj:
– miarki zwijanej
– sznurka, który porównasz następnie z linijką
– aplikacji linijki na telefon

Następnie, wybierz swoją ulubioną bluzę i porównaj ją z wartościami z tabeli. Aby zmierzyć szerokość pod pachami, ułóż bluzę na płasko, z wyprostowanymi rękawami. Następnie przyłóż miarkę między dwoma pachami, w miejscu łączenia szwów (tak jak na obrazku powyżej) i odczytaj pomiar. Nie odwracaj bluzy na drugą stronę i nie podwajaj wartości.

Wynik może nieco różnić się od tych podanych w tabeli. Należy wtedy wybrać rozmiar, który jest mu najbliższy. Jeżeli wynik plasuje się dokładnie między dwoma rozmiarami np. długość bluzy wynosi 71 cm (M – 70 cm, L – 72 cm) wtedy wybierz zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli wolisz bardziej dopasowane ubrania – rozmiar mniejszy, a jeżeli luźniejsze – rozmiar większy.

W ten sam sposób możesz dopasowywać inne ubrania np. T-shirty czy spodnie. Wystarczy przyjrzeć się obrazkom pod tabelami i wykonać odpowiednie pomiary.

Co jeśli chcę zamówić oversizowy produkt?

Jeżeli zależy Ci na bardzo luźnym kroju, sprawdź bluzy oversize, które powstały właśnie po to, by zapewniać noszącym maksymalny luz 😉

Wyglądają one tak:

Bluza oversize BluzUp

A jeśli chcesz uzyskać ten efekt w innych modelach np. w bluzie crop-top możesz zamówić rozmiar o 2 większy od Twojego podstawowego.

Dowiedz się więcej o naszych nowych bluzach np. jak je stylizować, z tego artykułu.

Podsumowanie

Pamiętaj, aby przed złożeniem zamówienia spojrzeć na tabelę rozmiarów. Dzięki temu nie tylko unikniesz niedopasowanych ubrań, ale również dostosujesz je do swoich preferencji.

Firmy mogą korzystać z różnych tabel i mogą podawać wymiary ciała lub gotowego produktu, dlatego zawsze czytaj opis przed rozpoczęciem mierzenia, aby uniknąć pomyłki.

Jeżeli pomimo informacji zawartych w tym artykule, masz jeszcze jakieś wątpliwość, zachęcamy do kontaktu z nami tutaj.