3 okazje, na które przyda się dres z nadrukiem

Dres z nadrukiem

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych publiczne zakładanie dresu było czymś rzadko spotykanym. Przenieśmy się do czasów współczesnych, a zobaczymy jak bardzo ten trend się zmienił. Najbogatsi ludzie świata są częściej widywani w spodniach dresowych i bluzach, niż w garniturach, a sportowy styl przedostał się nawet do “high fashion”. Nic dziwnego, bo kto nie lubi wskoczyć w wygodny dres niech pierwszy rzuci kamieniem! No dobra, niczym nie będziemy rzucać – no chyba, że pomysłami na okazje do zamówienia firmowych dresów z designerskim nadrukiem.

Święta, zamknięcie roku, jubileusz firmy – to dość oczywiste okoliczności, w ramach których prezent od firmy jest zdecydowanie w dobrym tonie. W tym artykule powiemy Ci, jak jeszcze możesz zaskoczyć swoich pracowników w bardziej kreatywny i nieszablonowy sposób.

No to jedziemy.

1. Wydarzenia sportowe

Jeśli Twoja firma organizuje, uczestniczy, lub zachęca indywidualnie pracowników do udziału w wydarzeniach sportowych, to dresowy zestaw może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sportowe inicjatywy cieszą się ogromną popularnością i ściągają wiele uwagi. Są gorącym tematem prywatnych rozmów, jak i świetnym materiałem na social mediowe tablice. To doskonała okazja na niewymuszoną, organiczną reklamę dla firmy.

Przykładów takich eventów jest bez liku – od dużych, komercyjnych imprez pokroju Survival Race i Business Run, przez ligi sportowe, a nawet e-sportowe, kończąc na wewnętrznych inicjatywach, jak firmowe morsowanie lub wyjście na squasha po pracy. Bez względu na ich skalę i format, mają niepowtarzalny wpływ na relacje między uczestnikami – budują ducha zespołu, integrują i podnoszą morale.

Plemienne stroje od zawsze działały na ludzi jak spoiwo, dlatego firmowe dresy tylko pomogą zacieśnić pracownicze więzy. Co więcej, drużyna w jednolitych barwach prezentuje się co najmniej profesjonalnie. Jadąc w takim wydaniu na firmowy turniej piłki nożnej, już na wejściu wzbudzi podziw i respekt u konkurentów, tym samym zwiększając swoją szansę na wygraną.

2. Casual fridays

Dresy oczywiście nie są ekskluzywnym ciuchem sportowca. To trochę jak z butami do biegania – zostały stworzone z myślą o miłośnikach joggingu, jednak szybko ich przeznaczenie znalazło dodatkowe formy wyrazu. Ludzie zaczęli nosić je na co dzień, za sprawą wyjątkowej wygody połączonej z modnym wyglądem.

Warto wykorzystać ten fakt!

Casual fridays, lub w wolnym tłumaczeniu luźne piątki to stosunkowo świeży twór, który, zaraz obok owocowych czwartków, zagościł w wielu biurach. Dla firmy jest subtelnym świadectwem podążania z duchem czasu i oznaką dystansu do siebie. Raz w tygodniu można bez konsekwencji odejść od normatywnych, oficjalnych strojów – koszul zapiętych na ostatni guzik i marmurkowych spodni w kant.

Dresowy dzień to także świetny sposób na przemycenie domowej i rodzinnej atmosfery do biurowej przestrzeni. Taki ruch zdecydowanie wpływa pozytywnie na społeczne i psychologiczne aspekty pracy personelu.

Oczywiście znajdą się też firmy bez sztywnych reguł dotyczących formalnego ubioru. Sprawa staje się tu jeszcze prostsza. Nowy ciuch od firmy można eksponować każdego dnia.

3. Home Office

Domowe biuro to w ostatnich czasach najpopularniejsze miejsce pracy. Domowe warunki naturalnie dają większą swobodę, szczególnie w kwestii ubioru. Dlatego pracownicy stawiają przede wszystkim na komfort i wygodę – zakładają spodnie dresowe i ulubioną bluzę.

Dlaczego więc nie miałby to być firmowy komplet?

To niesamowicie miły i troskliwy gest wobec pracownika, który, pracując zdalnie kolejny miesiąc, może czuć się oddalony od życia firmy. Niewielkim kosztem możemy to zmienić, pokazując, że firma pamięta i dba o swoich podopiecznych.

Przy okazji może to być szansa na dodatkowy, organiczny marketing. Ludzie z przyjemnością pokazują w social mediach jak wygląda ich praca zdalna. Firmowy dres zachęciłby tylko do udostępnienia nowej fotki, na której można się pochwalić designerskim strojem.

Zwykły dres, a jednak wyjątkowy

Uniwersalność to cecha, która stoi za popularnością i powszechną sympatią do dresów. Jedni noszą je w domu, inni zakładają je na nieoficjalne spotkania ze znajomymi, a jeszcze kolejni pakują w sportowy plecak i ruszają na trening.

Bez względu na przeznaczenie, dresowe komplety mają wielu zwolenników, dlatego są idealnym firmowym prezentem, który zostanie z pracownikiem na lata. To świetna alternatywa dla powszechnego zestawu “czekoladki plus wino”. Ozdobiony indywidualnym nadrukiem, jak biurowa ksywa, czy pełniona funkcja, sprawi, że pracownicy będą nosić go z nieskrywaną dumą!

BluzUp oferuje spore możliwości do personalizacji ciuchów, zobacz jak w kilku prostych krokach zaprojektować bluzę.