Świąteczne prezenty dla pracowników. Kiedy rozpocząć ich organizację?

Jest wrzesień. Za chwilę początek jesieni. Czasem słońce, czasem deszcz. Czy przeszedł Ci już przez głowę temat organizacji świątecznych prezentów dla pracowników w Twojej firmie? Jeśli jeszcze nie, to najwyższy czas, aby o tym pomyśleć i zaplanować cały proces budżet, pomysł na prezent, kontakt z wykonawcą, czas na porównywanie ofert, produkcję oraz logistykę. Trochę tego jest, prawda?

Kiedy rozpocząć poszukiwania?

Każdy z elementów procesu organizacji świątecznych prezentów dla pracowników zabiera czas – wiemy, Ameryki tym stwierdzeniem nie odkryliśmy. Jednak warto o tym przypominać.

Jeżeli zdecydujecie się na gotowe rozwiązania dostępne od ręki, czas przygotowania całego procesu może zająć około miesiąca (mamy tutaj na myśli czas od pomysłu do finalnej realizacji).

Jeżeli zdecydujecie się na niecodzienne rozwiązania – personalizowane prezenty dla pracowników, wtedy czas realizacji Waszych pomysłów będzie dłuższy. Szacujemy, że może wynieść nawet do dwóch miesięcy.

Z naszej strony, rekomendujemy rozpocząć cały proces we wrześniu, maksymalnie na przełomie września i października. Dlaczego?

Mikołajki świętujemy zawsze 6 grudnia, jednak wigilie firmowe są organizowane w różnych terminach, maksymalnie do 20 grudnia. W tym roku wiele firm zastanawia się również nad organizacją wigilii firmowych online, wysyłając prezenty świąteczne do pracowników pocztą. W tej sytuacji do całego procesu dochodzi jeszcze czas dostarczenia paczek, który w grudniu znacznie się wydłuża.

Mówiąc prostym językiem – im później zdecydujecie się rozpocząć cały proces, tym mniej możliwości będzie dostępnych, mniej unikalnych i w droższych cenach.

Jakie prezenty dla pracowników?

Pandemia znacznie wpłynęła na relacje firma-pracownik, czy pracownik-pracownik. To efekt zmniejszonych możliwości interakcji bezpośrednio w biurach, czy na spotkaniach. Po rozmowach z przedstawicielami wielu firm mamy jeden wniosek – w tym roku firmy zdecydują się na przygotowanie paczek świątecznych dla pracowników, które będą ich łączyć, zwiększać ich zaangażowanie i poczucie przynależności do swojego zespołu. W jaki sposób?

 

Jakie prezenty docenią pracownicy?

Pamiętacie naszą ankietę “Spersonalizowana odzież i gadżety firmowe w działaniach Employer Branding”? Zdecydowana większość respondentów odpowiedziała, że firmy wybierają przede wszystkim wartościowe z perspektywy pracowników produkty. Odchodzą od produktów, które dają wszyscy, a które szybko znajdują swoje miejsce na dnie plecaków, czy torebek“. W świątecznych prezentach dla pracowników chodzi głównie o przekazanie pozytywnych emocji, które będą się im kojarzyć z firmą na kolejne miesiące, a nie zostaną zapomniane zaraz po wyjściu z biura, czy otrzymaniu paczki.

Pomysł na prezent dla pracowników – bluzy z logo firmy

Nie ma co ukrywać, jesteśmy firmą, która zajmuje się produkcją spersonalizowanych bluz (i nie tylko). Śmiało możemy Wam podsunąć pomysł przygotowania spersonalizowanych bluz dla Waszych pracowników. Co więcej zlecając to nam, wspieracie polską firmę z produkcją w polskiej szwalni. Produkcja spersonalizowanej odzieży na zamówienie trwa około 30 dni roboczych. Nie zostawiaj tej decyzji na ostatni moment. Nie zostawiaj żadnej decyzji o prezentach świątecznych na ostatni moment.

Dlaczego to proponujemy?

Obecnie wiele firm decyduje się na produkcję bluz z logo firmy, aby zwiększyć zaangażowanie pracowników, a tym samym zjednoczyć ich. Pośrednim celem jest również promocja dobrego wizerunku firmy. Chcąc połączyć jedno i drugie, warto zastanowić się nad tym pomysłem.

Jak rozliczyć odzież firmową?

W tym temacie przygotowaliśmy już jakiś czas temu artykuł. Dowiecie się z niego: 

  • czy odzież firmową można odliczyć od podatku?
  • kiedy odzież firmową można wliczyć do kosztów firmowych?
  • kiedy odzież firmową można wliczyć w koszty – konkretne przypadki

Podsumowując

Finalna decyzja w sprawie świątecznych prezentów dla pracowników zależy od Was, ale również od budżetu jakim dysponujecie i czasem, który przeznaczycie na cały proces. Wybierając odpowiednie produkty, pamiętajcie, że emocje to coś co zostaje z nami (pracownikami) na dłużej. Jeżeli obdarzycie swoich pracowników produktami, które będą dobrej jakości, które będą mogli wykorzystać nie tylko w grudniu, ale również w kolejnych miesiącach, a tym samym wspierać dobre imię firmy – jest się nad czym się zastanowić.