Poznaj 8 ciekawych inicjatyw, które wsparliśmy w ostatnich 12 miesiącach

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

BluzUp od początku istnienia aktywnie angażuje się w wartościowe projekty i inicjatywy. Współpraca z młodymi zdolnymi ludźmi, liderami lokalnych społeczności, napełnia nas radością i dumą. Bohaterami dzisiejszego wpisu będziecie Wy – licealiści i studenci, z którymi szczególnie łączy nas hasło: chcieć to móc!

Wielką zaletą naszej pracy jest niemal codzienny kontakt z wyjątkowymi młodymi ludźmi – członkami samorządów uczniowskich i studenckich, przewodniczącymi klas, czy starostami grup.

Kiedy współpraca układa się szczególnie pomyślnie, łączymy siły, angażując się w szkolne oraz uczelniane projekty i inicjatywy. Najchętniej działamy lokalnie, bo wierzymy, że taki model jest najbardziej wartościowy i pozwala na autentyczną aktywność. Pomaganie rozumiemy bowiem jako faktyczną obecność i uczestnictwo. 

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy przedstawić Wam naszą wielką “ósemkę”, czyli szkoły i organizacje, z którymi łączą nas wspólne ideały, pasje i zajawki. Wspieramy je, dostarczając materiały z naszego asortymentu (bluzy, t-shirty, torby, itp.), które są najbardziej potrzebne. Poznajcie ich!

*kolejność przypadkowa

1. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Warszawie

Co roku liceum im. Jana Kochanowskiego organizuje Festiwal Filmowy, czyli 2 dni pokazów i dobrej zabawy. Filmy przysyłane są przez młodych ludzi z całego kraju i nie tylko. BluzUp patronuje temu przedsięwzięciu i z dopinguje Kochaniaków, którzy samodzielnie tworzą to ambitne przedsięwzięcie. 

Zapraszamy Was do śledzenia festiwalowego profilu: https://www.facebook.com/ffkochanowski/

2. VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana w Warszawie 

Wspólnie z młodzieżą z Reytana angażujemy się w Teatralno-Artystyczną Reytaniacką Akademię. TARA to odbywający się raz do roku festiwal przygotowywany przez społeczność uczniowską szkoły. Inicjatywa narodziła się w 2016 i z roku na rok organizowana jest z coraz większym rozmachem. W 2018r. wydarzenia kulturalne i artystyczne odbywały się już na dwóch scenach, łącznie zaprezentowano ponad 20 występów. 

To wspaniałe wydarzenie kulturalne pozwala zdobyć młodym ludziom doświadczenie i sprawdzić się w roli organizatorów dużego przedsięwzięcia artystyczno-rozrywkowego. 

Odwiedź stronę festiwalu: https://www.facebook.com/tara.festiwal/

3. XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Warszawie

Współpracujemy również z XI LO im. Mikołaja Reja. To doskonałe liceum, które wspiera talenty młodych ludzi, kładąc nacisk na rozwój osobisty i społeczny. “Rej” motywuje uczniów zdolnych, lecz nie odmawia pomocy w kłopotach tym, którzy tego potrzebują. Celem edukacji w XI LO jest kształtowanie cech niezbędnych do tego, by odnieść sukces osobisty: pracowitości, odpowiedzialności, umiejętności pracy w zespole i uczenia się przez całe życie jako jednego z najbardziej pożądanych nawyków człowieka dorosłego w XXI w.

Więcej o realizacji tej misji dowiesz się z: https://www.facebook.com/pg/lomreja

4. Liga Warszawskich Liceów

Liga Warszawskich Liceów jest organizacją zrzeszającą społeczność stołecznych liceów. Integruje uczennice i uczniów 28 czołowych szkół średnich. Celem LWL jest wzmocnienie siły przebicia licealistów oraz usprawnienie komunikacji i bezpośredniej współpracy pomiędzy samorządami szkolnymi liceów warszawskich. Liga wspiera społeczności uczniowską we wszelkich inicjatywach, projektach, przedsięwzięciach i wydarzeniach, a my… wspieramy ligę.

Zobacz, jak działa LWL: https://www.facebook.com/LigaWarszawskichLiceow/

5. SNH. – czyli Studnia na Horyzoncie

To organizacja non-profit, której celem jest dostarczanie wiedzy o studiach i nowoczesnych formach edukacji. Studia na Horyzoncie to unikatowe wydarzenie, podczas którego studenci i absolwenci różnych kierunków i uczelni dzielą się z licealistami swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego celem jest dostarczenie uczestnikom informacji na temat konkretnych kierunków studiów oraz możliwych perspektyw rozwoju z punktu widzenia studentów.

Więcej dowiecie się, odwiedzając profil SNH: https://www.facebook.com/pg/studianahoryzont/

6. Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce

Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce zrzesza społeczników oraz pracowników naukowych, którzy angażują się w edukację historyczną i obywatelską. Misją Stowarzyszenia jest kształtowanie postaw demokratycznych, prospołecznych i obywatelskich wśród krakowskiej młodzieży. 

Stowarzyszenie realizuje projekt Krakowski Parlament Młodzieży.

Sprawdź, jak działa stowarzyszenie: https://www.facebook.com/pg/demokracjawpraktyce

7. Legendarny Obóz Zerowy SGH – Wetlina

Legendarny Obóz Zerowy SGH – Wetlina to organizowany od 1999 r. wyjazd integracyjny dla studentów pierwszego roku. Jego celem jest integracja studenckiej braci i wprowadzenie pierwszoroczniaków w świat SGH. 

Zobacz, jak się integrują się studenci: https://www.facebook.com/pg/WetlinaSGH

8. Akcja Wędka 

Swojego wsparcia udzielamy także Akcja Wędka. To inicjatywa działająca na zasadzie wolontariatu. Szlachetne przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą jest uczeń wrocławskiego liceum, aktywizuje młodzież by ta w sposób oryginalny i terapeutyczny pomagała osobom bezdomnym.

Lubimy pomagać!

W BluzUp wprowadzamy w życie nie tylko projekty odzieżowe. Nasza działalność to bezustanne ćwiczenie kreatywności, szukanie najlepszych rozwiązań i… godziny ciężkiej pracy. To także ideały i marzenia, a wśród nich chęć wspierania tych, którzy dopiero rozwijają swoje skrzydła. 

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzymy Wam dużo pozytywnej energii, marzeń, za którymi będziecie podążać i fantastycznych projektów, które zrealizujecie w Waszych małych społecznościach. 

A jeśli potrzebujesz fajnych bluz i nie tylko… Wypełnij formularz i otrzymaj darmowy projekt swojej odzieży szkolnej.