Po nitce do… bluzy – jak powstają nasze ubrania?

Najwyższa jakość wykonania, doskonały design, unikalny projekt graficzny – to trzy wyróżniki ubrań od BluzUp. Nasze doświadczenie w biznesie odzieżowym liczymy w tonach, metrach i sztukach. 37 ton zużytej dzianiny, 700 metrów szalików i 41 253 wykonanych bluz czynią nas specjalistami od modnych i wygodnych outfitów. Aby wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i budować uznaną na rynku markę, tworzymy nasze ubrania samodzielnie od A do Z. Jak powstają nasze bluzy? – dziś o kulisach naszej produkcji.

Komfort i styl

Bluza należy do podstawowych elementów garderoby i jest chętnie noszona niezależnie od płci, stylu życia czy poglądów. Bluza do biegania i na rower, bluza na weekendowy wypad, bluza na co dzień – większość z nas ma w swojej szafie przynajmniej kilka modeli. Sięgamy po nią tak często, bo jest wygodna, funkcjonalna, uniwersalna. Może zadać szyku i po prostu świetnie się prezentować. Może być też elementem integrującym społeczność, dlatego bluzy z logo szkoły czy uczelni nie powinno zabraknąć w studenckiej i uczniowskiej szafie.

Bluzy? Znamy się na tym

Ten moment, gdy otrzymujesz nowiutką kangurkę czy bejsbolówkę jest fantastyczny – otwierasz opakowanie i cieszysz się swoją pachnącą nowością, fantastyczną bluzą, dopracowaną w każdym detalu. (Oczywiście pod warunkiem, że wybrałeś/aś pełnowartościowy produkt, a nie “jednosezonówkę” z sieciówki…). Nim jednak przesyłka od BluzUp trafi do Twoich rąk, przechodzi długą drogę. Produkcja prostej z pozoru bawełnianej bluzy to czasochłonny proces, który angażuje ręce i umysły wielu osób. Wszystko po to, aby ubranie, które otrzymasz, spełniło Twoje oczekiwania. I żebyśmy mogli z dumą wszyć metkę z naszym logo.

Dla Ciebie najistotniejsze są dwa ostatnie etapy, czyli zamówienie i odbiór bluzy. W tzw. “międzyczasie” dużo się jednak dzieje i nasza w tym głowa, aby to wszystko po nitce do bluzy ogarnąć. (poznaj nas lepiej)

Wysoka trwałość made in Poland

Cała przygoda zaczyna się od wyboru odpowiedniego materiału – polskiej dzianiny bawełnianej. Zamówienie składamy u najlepszych, zaufanych producentów. To bardzo ważny etap – wybór właściwej dzianiny jest kluczem do uszycia ubrania naprawdę dobrej jakości. Dlatego tak bardzo interesują nas takie kwestie jak: gramatura (im wyższa, tym lepsza), walory użytkowe, miękkość oraz – oczywiście – kolor. Kupując ciuchy, naprawdę warto czytać metki i dokonywać odpowiedzialnych wyborów. My mówimy: NIE! bylejakości i ubraniom, które rozpadają się, tracą fason i kolory po kilku praniach. 

Kroimy z chirurgiczna precyzją

Zakupiona dzianina trafia do nas w ogromnych, ważących kilka lub kilkanaście kilogramów belach. I ląduje w krojowni, gdzie następuje kolejny ważny proces – wykrawanie wykrojów. Na wielkim stole krojczym rozwijamy dzianinę, tworząc warstwy (tzw. lagi). Całość zostaje pokryta warstwą papieru, na którym znajduje się schemat cięcia poszczególnych elementów bluzy: rękawów, kapturów, kieszeni – wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać materiał. Następnie, za pomocą specjalnego noża wycinane są poszczególne elementy ubrania. To jeden z najtrudniejszych etapów, bo wymaga profesjonalnej wiedzy i doświadczenia.

Drukujemy, haftujemy z wirtuozerią

Na wybrane fragmenty bluzy nanoszony jest nadruk lub haft. Zazwyczaj są to logotypy Waszych szkół i uczelni, klubów, przedsiębiorstw czy organizacji. Jeśli wzór jest skomplikowany i bardzo duży, proces może się wydłużyć do kilku dni. Oczywiście, jest to również uzależnione od zamówionego nakładu.

Zszywamy podwójnie

Tak przygotowane wykroje trafiają wreszcie do szwalni, gdzie z kilku kawałków powstaje całość. W zależności od modelu do bluzy zostaje wszyty zamek, rzadziej guziki – sprawne ręce i bystre oczy naszych szwaczek odgrywają tu kluczową rolę. Szwy są nie tylko równiuteńkie, ale i podwójne, aby ubranie było naprawdę trwałe i odporne na użytkowanie. Na końcu wszyte zostają nasze metki, a w kaptur wsunięte sznurki i… gotowe. No, niezupełnie.

Dopieszczamy – ostatnie detale

Uszyte bluzy przechodzą surową kontrolę jakości, aby wyeliminować wszelkie niedociągnięcia i ewentualne defekty. Skontrolowane ubrania zostają “dopieszczone”: wyprasowane, złożone i starannie umieszczone w naszych firmowych opakowaniach. Gotowe do wysyłki do Twojej szkoły lub uczelni.   

Proces wyprodukowania fajnej i porządnej bluzy jest wymagający. Nasi eksperci od wyglądu, specjalistki od wygody i orły ds. dystrybucji każdego dnia dwoją się i troją, abyś i Ty z dumą mógł/a nosić stylowe polskie ciuchy najwyższej klasy, które wybrało już 40 tys. uczniów i studentów.