Spersonalizowana odzież i gadżety firmowe w działaniach Employer Branding – raport BluzUp

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Zapytaliśmy przedstawicieli działów HR, marketingu i kierowników biur z ponad 60 polskich firm, w jaki sposób wykorzystują spersonalizowaną odzież i gadżety firmowe w ramach employer brandingu. I to właśnie chcemy Wam przekazać w dzisiejszych wpisie. Nie przedłużając – przed Wami raport – krótki, ale treściwy!

Popularność gadżetów firmowych

Firmy stawiają coraz częściej na bardziej wyszukane produkty niż tradycyjne długopisy, czy smycze na klucze z logo. Wg. naszych respondentów, w ostatnich dwóch latach, najczęściej zamawianymi przez nich produktami były:

Popularność gadżetów firmowych w polskich firmach

Firmy wybierają przede wszystkim wartościowe z perspektywy pracowników produkty – i to się ceni! Odchodzą od produktów, które dają wszyscy, a które szybko znajdują swoje miejsce na dnie plecaków, czy torebek. I tutaj pojawia się ona – spersonalizowana odzież i nie tylko – to, co osobiście ubóstwiamy, a co staje się coraz bardziej docenianym oraz nieodłącznym elementem strategii Employer Brandingowej.

Spersonalizowane produkty okazją do świętowania!

Kiedy najczęściej zamawiane są spersonalizowane produkty? Onboarding nowego pracownika to zdecydowanie jedna z tych okazji. Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, już nie tylko z perspektywy pracownika, ale również firmy. Jakie inne okazje motywują do działania? Sprawdźcie poniżej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze spersonalizowanych gadżetów firmowych?

”Jeśli Waszą uwagę przykuła okazja związana z mikołajkami lub świętami Bożego Narodzenia,
nie zwlekajcie do ostatniego momentu – wrzesień/październik to idealny czas,
aby rozpocząć rozmowy o produkcji, tak aby zdążyć max. przed 24 grudnia.”

BluzUp

Na co zwracać uwagę przy wyborze spersonalizowanych gadżetów firmowych?

Wysoka jakość i pozytywne opinie o firmie to absolutny must-have w obecnych czasach. Nasi respondenci wskazują jednak, że to możliwość zobaczenia sampli, czy przygotowania wizualizacji produktów, najmocniej przekonuje ich do podjęcia współpracy. Firmy doceniają również szeroką możliwość brandingu – doboru odpowiedniego koloru do identyfikacji firmy, personalizacji metek, opakowania, czy zadruku kaptura z imieniem pracownika. Wszystko po to, aby zadbać o estetykę i spójność w działaniach. Sprawdźcie jednak, co jeszcze jest dla nich ważne!

Na co zwracać uwagę przy wyborze spersonalizowanych gadżetów firmowych?

“Nieśmiało chcielibyśmy dodać, że w u nas każdy klient na początku współpracy
otrzymuje darmową wizualizację projektu, którą dopracowujemy na
podstawie jego wymagań. To taki nasz wewnętrzny standard.”

BluzUp

Co nas mocno cieszy, to wysoko oceniana wartość, jaką jest pochodzenie produktów z polskiej produkcji – szanujemy takie wybory i sami również ich dokonujemy!

Jeden, czy wielu dostawców personalizowanych gadżetów firmowych?

Odpowiedź jest bardzo krótka – wielu – firmy chętniej współpracują z kilkoma dostawcami, poszukując najlepszej jakości przy danym produkcie. Proste i zrozumiałe.

Jeden, czy wielu dostawców personalizowanych gadżetów firmowych?

Kto odpowiada za gadżety firmowe w firmie?

To pytanie ważne z perspektywy osoby czytającej ten wpis – Ciebie. Kto ma się tym wszystkim zająć? Zdecydowana większość odpowiedzi wskazała, że to głównie dział HR jest odpowiedzialny za zbieranie ofert i zamawianie gadżetów firmowych. Zaznaczając również, że blisko współpracują z pozostałymi działami.

Kto odpowiada za gadżety firmowe w firmie?

“Chcielibyśmy tylko dodać, że to naszym zadaniem jest przeprowadzenie Was
przez cały proces i wzięcie odpowiedzialności za proces jego wykonania. Wiemy, o co pytać i jak doradzić”

BluzUp

Z jakimi problemami mierzą się pracownicy firm, zamawiając spersonalizowaną odzież i gadżety firmowe?

Tak – budżety, budżety i jeszcze raz budżety. To zdecydowanie najczęściej wskazywany problem. Jest go albo za mało, albo nie został jeszcze zaakceptowany. Kluczowe jest tutaj przekonanie osób decyzyjnych, że tworzenie wartościowych, użytecznych i po prostu fajnych spersonalizowanych produktów się opłaca.

Kolejnym problemem jest czas realizacji (na ten temat na pewno przygotujemy dodatkowy materiał, aby pokazać Wam, jak wygląda dokładnie produkcja od zera). Oczywiście czasem jest możliwe wykonanie dla Was zamówień w ekspresowym terminie, ale przyznajmy to szczerze, nikt nie lubi projektów na ostatni moment – ani Wy, ani my, ani nasza szwalnia.

Podsumowując

Zamysł był taki, aby krótko i treściwie przedstawić opinie od przedstawicieli polskich firm na temat spersonalizowanej odzieży i gadżetów firmowych w ramach employer brandingu – udało się? Jednocześnie ogromne DZIĘKI dla każdej z ponad 60 osób, które poświęciły swój cenny czas na wypełnienie ankiety, która stała się podstawą dla tego raportu – dzięki temu wszyscy wiemy więcej. A jeśli wiemy więcej, to czas działać.