Odzież ekologiczna w BluzUp

Eko kolekcja BluzUp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

W przemyśle fast fashion nie zawsze dba się o jakość ubrań i ich bezpieczeństwo dla naszej skóry. Szybko się niszczą i są często wymieniane. W związku z tym generowane są ogromne ilości śmieci, co negatywnie wpływa na środowisko.

Z kupowania odzieży trudno jednak zrezygnować i zdecydowanie nie jest to konieczne. Można za to częściej sięgać po produkty, których zakup nie wiąże się z takimi konsekwencjami. Ich przykładem będą ubrania produkowane lokalnie, te z materiałów organicznych, lub z odzysku.

Dlaczego warto kupować ekologiczne ubrania?

Kupowanie eko odzieży to dobry krok w stronę potrzebnych zmian. Nie tylko wpływa to pozytywnie na środowisko, ale także na ludzi.

Aby ubrania można było uznać za eko, ich proces produkcyjny musi zostać dokładnie przeskanowany m.in. pod kątem bezpieczeństwa użytych środków chemicznych (np. barwników) oraz braku zanieczyszczeń i skażeń. Jeżeli produkty okażą się całkowicie bezpieczne dla człowieka i środowiska, otrzymają odpowiednie certyfikaty np. GOTS, czy OEKO-TEX.

Warto pamiętać o tym, że bezpieczne materiały to nie tylko korzyść dla nas – użytkowników, ale również dla pracowników wytwarzających ubrania, którzy mają z nimi kontakt na co dzień.

Coraz więcej firm wprowadza do swoich kolekcji ubrania z recyklingu. To świetna wiadomość, zważając na to, ile śmieci uda się w ten sposób przywrócić do obiegu.

W naszej kolekcji znajdziesz polary wykonane w 100% z materiału z odzysku.

Co można znaleźć w naszej eko kolekcji?

W BluzUp od początku zależało nam na tym, aby znać pochodzenie produktów, i aby były one wytwarzane w etyczny i ekologiczny sposób. Właśnie dlatego materiał oraz wszystkie nasze ubrania są produkowane w Polsce.

W tym roku stawiamy kolejny krok w stronę zrównoważonego rozwoju, tworząc kolekcję z ekologicznych materiałów. Poniżej możesz zobaczyć, co się w niej znajduje.

Bluzy w modelach: kangurka, classic, rozpinana.

Ich skład to 80% bawełna organiczna, 20% poliester z recyklingu. Bluzy można zamówić we wszystkich kolorach z naszej standardowej palety. Minimalne zamówienie wynosi 200 sztuk.

Bluza eko z nadrukiem | BluzUp

T-shirty w 100% składające się z bawełny organicznej.

T- shirty również są dostępne w naszej standardowej kolorystyce, a minimalna wielkość zamówienia to 200 sztuk.

Koszulka z logo w wersji eko | BluzUp

Polary w 100% składające się z poliestru z recyklingu.

Polary, na ten moment, można u nas dostać w kolorze szarym, czarnym, granatowym i beżowym. W niedalekiej przyszłości planujemy jednak rozszerzyć paletę o kolejne opcje. Minimalne zamówienie to 100 sztuk.

Bluzy polarowe eko na zamówienie | BluzUp

Jeżeli interesuje Cię mniejsze zamówienie, skontaktuj się z nami i zapytaj, czy nie mamy danego materiału na stanie. Jeżeli tak, chętnie podejmiemy się produkcji.

Jakie certyfikaty posiadają nasze ubrania i co oznaczają?

Oferujemy ekologiczne ubrania składające się z bawełny organicznej (bluzy i koszulki) oraz z poliestru z recyklingu (polary). Każdy z tych materiałów posiada własny certyfikat. Omówimy teraz każdy z nich:

GOTS (Global Organic Textile Standard) to certyfikat, nadawany produktom, u których potwierdzono organiczne pochodzenie oraz przyjazny dla człowieka i środowiska proces produkcyjny. Przed nadaniem certyfikatu dogłębnie weryfikuje się łańcuch produkcji wyrobu – począwszy od samej uprawy surowca, poprzez wytwarzanie, aż do pakowania i dostarczania konsumentom.

Certyfikat ten posiadają nasze bawełniane bluzy i koszulki z kolekcji eko.

GRS (The Global Recycled Standard) to certyfikat nadawany produktom wykonanym z materiałów z odzysku w przynajmniej 20%. Przed jego przyznaniem również bada się całą drogę produkcji (od pozyskania surowca do wytworzenia produktu) pod kątem pochodzenia, wymagań środowiskowych i społecznych, zawartości substancji szkodliwych oraz etykietowania.

Wszystkie nasze eko polary posiadają ten certyfikat.

Jak zamówić personalizowaną eko odzież?

Aby zamówić bluzy, koszulki lub polary zgłoś się do nas, podając niezbędne informacje, takie jak:
– wielkość zamówienia,
– typ i fason odzieży,
– deadline,
– logo lub pomysł na projekt,
– kolorystykę, która Cię interesuje,
wszelkie inne informacje, które chcesz nam przekazać.

Odezwiemy się do Ciebie po max 24 godzinach, przesyłając wstępną wizualizację oraz wycenę.

Pracownicy BluzUp przeprowadzą Cię przez resztę procesu, ale jeżeli ciekawi Cię jako on wygląda, zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

Negatywny wpływ fast fashion na środowisko.

Powiedzieliśmy już, że ubrania ekologiczne są bezpieczniejsze dla środowiska. Nie omówiliśmy jednak dlaczego fast fashion wpływa na nie tak negatywnie. Powodów jest wiele, ale te wymienione poniżej wydają się najistotniejsze.
  – Transport ubrań z krajów produkcyjnych na wschodzie, do krajów konsumenckich na zachodzie powoduje ogromną emisję gazów cieplarnianych.
  – Producenci coraz częściej sięgają po syntetyczne materiały, wykonane z plastiku.
  – Niewiele ubrań poddaje się recyklingowi, co oznacza miliony ton dodatkowych odpadów rocznie.

Skutki tych działań da się jednak zminimalizować, zwiększając świadomość oraz angażując do zmian dwie strony. Producentów do zaprzestania kreowania sezonowych trendów, produkcji ubrań w ogromnych ilościach, a także do poprawy ich jakości. Z kolei konsumentów do zaprzestania kompulsywnego kupowania nowych ubrań i bardziej przemyślanych zakupów.

Podsumowanie

Dzięki naszemu podejściu slow fashion oraz nowej eko kolekcji przyczyniamy się do zmniejszenia negatywnego wpływu produkcji odzieży na środowisko.
Jeżeli zależy Ci, aby ubrania były wykonane z naturalnych materiałów, zawierały bawełnę organiczną lub włókna z recyklingu, to ekologiczna moda to coś dla Ciebie.

Koniecznie zgłoś się do nas, aby stworzyć coś wyjątkowego!