Jak krok po kroku wprowadzić Bluzy z logo twojej szkoły?

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Jesteś członkiem Samorządu Szkolnego? Nauczycielem? A może aktywnym uczniem, który chciałby zorganizować coś fajnego dla społeczności w swojej szkole? 

Jednym z popularnych projektów corocznie organizowanych w szkołach są BLUZY Z LOGO SZKOŁY!

Jako BluzUp realizujemy takie bluzy i inne gadżety od ponad 5 lat i chcemy podzielić się z Wami swoim doświadczeniem.

W tym artykule opisaliśmy krok po kroku, w jaki sposób wprowadzić takie bluzy lub inne gadżety z logo szkoły u siebie.

Od czego zacząć? 

Po pierwsze, zastanów się jakimi gadżetami mogą być zainteresowani Twoi szkolni znajomi. Bluzy? T-shirty? A może kolorowe skarpetki? Możesz przeprowadzić ankietę na szkolnych grupach na Facebooku lub po prostu zapytać znajomych z klasy. 

Jeśli chcesz ograniczyć się do jednego produktu zdecydowanym hitem będą bluzy lub skarpetki. Pamiętaj, że wprowadzając zbyt szeroki wybór możesz zdezorientować uczniów. 

Po zdecydowaniu o tym jakie produkty będą realizowane czas na przygotowanie projektów logo! Może to zrobić jeden z naszych grafików lub ktoś artystycznie uzdolniony w Twojej szkole. Warto skonsultować się z nami, czy wymyślony projekt będzie możliwy do wykonania na odzieży lub innych gadżetach. 

Jeśli Twoja szkoła posiada już logo, które jest z nią kojarzone od lat, dobrze wykorzystać je w projekcie (oczywiście za zgodą dyrektora placówki). Niezależnie od projektu ważnym elementem całego przedsięwzięcia są wizualizacje wszystkich produktów, które pomogą rozpromować pomysł w całej szkole.

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość! 

Oprócz projektów i względów estetycznych ważnym aspektem szkolnych gadżetów jest ich jakość. Na pewno nie raz mieliście w szkole “chińskie” t-shirty w wyblakłych kolorach, w których wszyscy wyglądają jak w przysłowiowym “worku na ziemniaki”. 

Zupełnie nie o to chodzi! Bluzy produkujemy wyłącznie w Polsce z najlepszych gatunkowo materiałów. Loga wykonujemy haftem lub trwałym sitodrukiem. Dzięki temu mamy pewność, że oddajemy naprawdę dobrze wykonany produkt, w którym Ty i Twoi znajomi będziecie czuć się komfortowo i stylowo.

Jak zaangażować społeczność?

Jeśli próbowałeś już coś zorganizować w swojej szkole, pewnie wiesz, że nie zawsze wszyscy są tak entuzjastycznie nastawieni jak ty. Czasem trudno nawet zorganizować wyjście ze znajomymi, a co dopiero zamówienia na szkolne bluzy od kilkuset uczniów.

Jak zatem zorganizować to w ciekawy sposób, który przyciągnie uwagę całej szkoły? 

Pierwszym krokiem jest solidne przygotowanie “podstaw”, czyli to, o czym pisaliśmy wcześniej – ustalić projekty, przygotować wizualizacje – mieć konkretną propozycję dla uczniów. Nasz grafik pomoże ci przygotować zestaw wizualizacji i infografik, które będziesz mógł wrzucić na szkolne media społecznościowe.

Świetnym pomysłem jest też stworzenie “bluzowego” wydarzenia na facebooku, do którego zaprosisz znajomych i umieścisz na nim wszystkie materiały. 

WUM_wydarzenieFB

 

Przykładowy event bluzowy na Facebooku

Kiedy przeprowadzić bluzowy projekt?

Jako BluzUp realizujemy zamówienia dla wielu szkół przez cały rok, jednak wiemy że taka akcja spotyka się z największym entuzjazmem jesienią, kiedy robi się chłodno i każdy marzy o ciepłej, wygodnej i przyjemnej w dotyku bluzie. 

Zawsze na czas zbierania zamówień udostępniamy zestaw bluz do mierzenia, tak aby każdy uczeń mógł sprawdzić, który rozmiar i model mu odpowiada, a przy okazji przekonać się o jakości bluz które zamawia.

Dobrym pomysłem jest też zorganizowanie drugiej tury zamówień po otrzymaniu pierwszej dostawy. Wtedy wszyscy uczniowie, którzy przegapili pierwszy rzut mogą nadrobić zaległości.

Nie czekaj… działaj!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci uporządkować w głowie, jak zabrać się do organizacji takiego projektu. 
Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub po prostu chciałbyś, aby nasi graficy przygotowali bezpłatne projekty bluz i gadżetów dla Twojej szkoły odezwij się do nas 🙂