Case study – współpraca z XIV LO Staszica w Warszawie

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Kolejny rok, kolejna współpraca, która tym razem objęła zaprojektowanie i produkcję spersonalizowanej odzieży dla uczniów : bluzy, t-shirty, skarpetki, torby bawełniane i maseczki. 

 

90 T-shirtów

180 bluz

70 par skarpet

sklep online do zbierania zamówień

Zajęliśmy się również przygotowaniem dedykowanego sklepu online, który umożliwił składanie zamówień bezpośrednio przez uczniów, bez konieczności angażowania osób z samorządu uczniowskiego. Pozwoliło to również na sprawne przeprowadzenie dostawy zamówień na prywatne adresy kupujących lub do paczkomatów. Last but not least, nasza współpraca objęła także pomoc w promocji personalizowanej odzieży szkolnej wśród uczniów z wykorzystaniem kanałów social media szkołu. 

Potrzeby klienta 

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie to liceum ogólnokształcące specjalizujące się w matematyce i innych naukach ścisłych. 

Samorząd uczniowski zgłosił się do nas z jasno określonymi potrzebami – przygotowania spersonalizowanych bluz w kilku fasonach, T-shirtów, skarpet i torby bawełnianej, które miały odwzorowywać klimat panujący w szkole. Projekt odzieży miał być nowoczesny, zgodny z aktualnymi trendami wśród młodzieży, co dodatkowo miało sprawić, że uczniowie będą chcieli nosić personalizowaną, szkolną odzież na co dzień, a nie tylko od święta.

Rozwiązanie 

Na podstawie wytycznych, które przedstawił nam samorząd, nasze studio graficzne przygotowało kilka projektów m.in.:

Dlaczego bajgiel i karty do brydża?

Powyższe dwa symbole okazały się najbardziej rozpoznawalne i znane w społeczności uczniowskiej Staszica. Na przerwach uczniowie często grają w brydża, a bajgiel – to po prostu bajgiel – znany z tego, że jest znany w Staszicu. Tym samym ich wybór i umieszczenie ich na odzieży szkolnej sprawiło, że uczniowie tak chętnie składali zamówienia i co najważniejsze – noszą bluzy i resztę odzieży na co dzień. Nie tylko od święta.  

Nasza współpraca nie ograniczyła się wyłącznie do zaprojektowania ubrań i ich produkcji. Przygotowaliśmy również spersonalizowany sklep online, który odciążył samorząd uczniowski z prowadzenia stacjonarnej sprzedaży, czy zbierania płatności. Dodatkowo umożliwił sprawną wysyłkę zamówień pod wskazane prywatne adresy uczniów lub do paczkomatów.   

Przeprowadziliśmy również wspólnie z samorządem kampanię promocyjną w kanałach social media szkoły oraz dodatkową przedsprzedaż, która rozpoczęła się na dwa tygodnie przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży.

Co mówi samorząd uczniowski?

Czyli jak? Kolejna dobra akcja, w której wprowadziliśmy odzieżowe projekty w życie?

Tak i to głównie dzięki świetnej relacji, którą udało się nawiązać z samorządem uczniowskim, a która pozwoliła na sprawne przeprowadzenie całego procesu i tym samym przygotowanie odzieży dla ponad 300 uczniów szkoły. 

A najważniejsze jest to, że w tym roku działamy ponownie!