Bluza, o którą walczył każdy – Case Study bluz dla Sharebee

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

W ostatnim czasie, podjęliśmy się współpracy z firmą Sharebee, w ramach której stworzyliśmy wyjątkowe bluzy. Zostały one wykorzystane w ramach jednego z ich wydarzeń – konferencji #5 Linkedin Local Virtual, podczas której eksperci i ekspertki dzielą się najlepszymi praktykami z dziedzin marketingu, sprzedaży i biznesu. Klientowi zależało przede wszystkim na stworzeniu wysokiej jakości bluz o odświeżonym wyglądzie w stosunku do poprzednich edycji.

 

W dzisiejszym case study przyjrzymy się jak wyglądał cały proces, który zakończył się wielkim sukcesem i niemałym szumem na LinkedInie. 

Jak to się zaczęło?

Sharebee zgłosiło się do nas ze sprecyzowanymi potrzebami. Zaczęło się od nawiązania kontaktu na LinkedInie. To tam napisała do nas Ania z Sharebee z propozycją współpracy, przedstawiając dokładnie potrzeby i oczekiwania w ramach projektu. Od razu zabraliśmy się do pracy, jak zawsze dbając o każdy detal. Krój, kolor oraz nadruk na bluzie był już wcześniej przemyślany, a następnie został dopracowany.

Skąd wybór bluz i jak wyglądał proces projektowy?

Bluzy z brandingiem Sharebee są ich znakiem rozpoznawczym od samego początku działalności firmy. Z dumą noszą je pracownicy, a także przyjaciele, klienci i ambasadorzy. Stąd naturalnym elementem promocji wydarzenia Linkedin Local Virtual było stworzenie właśnie charakterystycznych bluz.

Sam pomysł na projekt wywodzi się od tematyki konferencji. 

Za pomocą kolorystyki nawiązano do platformy LinkedIn, której dotyczyło wydarzenie.
Kolor ten był spoza naszej standardowej palety barw, ale bez problemu podjęliśmy się barwienia dzianiny, aby efekt był dokładnie taki, jak oczekiwany. 

To, co
wyróżnia bluzę to umiejscowienie nadruku – chwytliwego napisu “I’m in, are you?”, również nawiązującego do medium. Musiał znaleźć się on w górnej części ubrania, aby był dobrze widoczny w kadrze w trakcie konferencji #LLV. Dodatkowo, na kapturze zostało umieszczone logo Sharebee. Pozwoliło to przemycić logotyp marki w projekcie w wyróżniający się i dobrze widoczny sposób, a zarazem nieodwracający uwagi od głównego zdobienia.

Aby bluzy dotarły na czas, realizacja zamówienia została przyśpieszona. Dzięki temu Sharebee zdążyło bez problemu z wysyłką bluz do zaplanowanych osób jeszcze przed konferencją.

Jak się okazało, w czasie konferencji bluzy w bardzo krótkim czasie stały się elementem ogromnie pożądanym i wzbudziły wiele emocji!

Czego zabrakło Ci podczas wirtualnego wydarzenia? – Wygranej bluzy!

Wyprodukowaliśmy 100 bluz, które Sharebee rozesłało do wybranych osób. Przede wszystkim były one przeznaczone dla ekspertów zaproszonych na wydarzenie. W kolejnym kroku wykorzystano je w ramach konkursów w trakcie konferencji. 

Konkursy organizowane były po każdej prezentacji podczas konferencji online. Do grywalizacji wykorzystano narzędzie jakim jest Menti – liczyła się poprawna odpowiedź i czas, w którym została udzielona.  Dodatkowo, wyjątkowe niebieskie kangurki zostały rozdane także w konkursie organizowanym na profilu firmowym Sharebee na LinkedIn. 

Okazało się to strzałem w dziesiątkę!

Bluzy przykuły uwagę uczestników i uczestniczek konferencji, co bardzo pobudziło ich zaangażowanie i pokłady kreatywności podczas rywalizacji o ich zdobycie.
Ponad tysiąc aktywnych osób w trakcie konferencji, które łącznie wymieniły prawie 5 tysięcy wiadomości na czacie to idealny dowód no to, jak takie działania mogą wspomóc zaangażowanie i utrzymać uwagę odbiorców. 

Liczne
dyskusje o bluzach wybrzmiały także na portalach społecznościowych – co więcej, nie mogliśmy się nadziwić kreatywności uczestników i uczestniczek konferencji! Rozważano nawet uruchomienie “czarnego rynku” dystrybucji bluz na portalach ze sprzedażą ubrań z drugiej ręki, bo w końcu każdy chciał ją jakoś zdobyć!

Szczególne emocje wzbudziły dwie ostatnie sztuki bluz.

Bluzy pomogły w utrzymaniu uwagi i zainteresowania eventem także po jego zakończeniu. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wzmianek. Dzięki czemu, liczba ambasadorów #noszeBluzUp powiększyła się o członków społeczności LinkedinLocalVirtual.

W ankiecie ewaluacyjnej po wydarzeniu padło pytanie: Czego zabrakło Ci podczas wirtualnego wydarzenia? – kilkonaścioro z uczestników napisało wtedy, że właśnie „wygranej bluzy”. To kolejny dowód na to, jak istotnym elementem stały się niebieskie kangurki!

Co w realizacji doceniło Sharebee?

W naszej współpracy Sharbee doceniło przede wszystkim partnerskie relacje, szybkość reakcji i działania, a także komunikatywność i proaktywną postawę zespołu BluzUp. Zależało im na relacji win-win, a to zdecydowanie udało się osiągnąć!

BluzUp był jednym z partnerów 5. edycji konferencji #LinkedinLocalVirtual. Od początku zależało nam na partnerskich relacjach. Już po pierwszym spotkaniu wiedzieliśmy, że to relacja oparta o określone cele dla obu stron. Efekt współpracy, czyli bluzy są świetne jakościowo, nadruk solidny, nawet po wielu praniach. 

BluzUp jest otwarty na nowe propozycje, także marketingowe. W trakcie produkcji bluzy BluzUp zrealizował film backstage ze szwalni, który był świetną promocją naszej współpracy, jeszcze zanim odebraliśmy gotowe produkty. 

Bluzy pomogły nam w utrzymaniu uwagi i zainteresowania eventem także po jego zakończeniu.
” – napisała Anna Wawszkiewicz, Marketing Managerka w Sharebee.

Wykonywanie bluz to nasza specjalność, dlatego jesteśmy szczęśliwi, widząc jakie emocje krążyły wokół tego produktu. Dla BluzUp największą wartością jest zadowolenie obdarowanych z otrzymanych rzeczy – cieszmy się, że nasz produkt będzie im służyć przez kolejne lata. A wszystko to, dzięki niesamowitej społeczności zbudowanej przez Sharebee.

Czy doczekamy się powrotu bluz?

Linkedin Local Virtual to wydarzenie, które organizowane jest 2 razy w roku – corocznie odbywa się edycja jesienna i wiosenna.

Po wielkim sukcesie bluz podczas tej edycji, jesteśmy przekonani, że na wiosnę ponownie na LikedInie będziecie mogli zobaczyć niemały szum wokół nich!