Uczelnia bez bluzy jest jak żołnierz bez karabinu – czyli skąd wziął się pomysł na ubrania z logo uczelni?

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Obecnie studenta coraz częściej poznamy nie po tym, że potrafi przygotować parówki na 100 różnych sposobów, czy przeżyć cały tydzień za 5 zł, ale za sprawą logo uczelni na jego bluzie.

Szkoła to miejsce, w którym spędza się mnóstwo czasu. Nie jest zatem dziwne, że uczniowie i studenci czują się z nią związani, a przez to chcą mocniej demonstrować swoją przynależność do wybranego środowiska. Nic nie zrobi tego lepiej niż ubrania z grafiką uczelni, szkoły, czy firmy.

Do tej pory na rynku brakowało rozwiązania pozwalającego pochwalić się swoją alma mater bez modowego faux pas. Problem został już rozwiązany w wielu uczelniach i organizacjach przez designerów zaproszonych do współpracy przy projektach ubrań.

Większość z nich wygląda jak z modowych katalogów, a to jeszcze nie wszystko…

Nie jest tajemnicą, że wspólny dresscode tworzy więź mają realny wpływ na tworzenie się kultury konkretnego miejsca – niezależnie, czy to szkoła podstawowa, uczelnia, czy przedsiębiorstwo.

Skąd wzięła się moda na ubrania z grafiką uczelni?

Historia uczelnianych ubrań w naszym kraju ma swój początek jeszcze w ubiegłym wieku, kiedy to w 1916 roku dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego zostały uszyte czapki z herbem. Ostatecznie przez kolejne wojny oraz burzliwą historię naszego kraju pomysł ten się nie przyjął, a czapki nosiły wyłącznie nieliczne osoby.

W końcu, po wielu latach, zza wielkiej wody dotarła do nas moda na “klanowe” bluzy, marynarki i T-shirty z logo uczelni. Na początku decydowały się na nie wyłącznie nieliczne szkoły wyższe, jednak obecnie stają się stałym elementem studenckiej kultury.

Ile bawełny w bawełnie – metka prawdę Ci powie

Jest kilka podstawowych czynników, które sprawiają, że warto na dane ubranie wydać swoje pieniądze lub przejść się do innego sklepu. Jeśli nie chcemy, aby bluza po pierwszym praniu skurczyła się o dwa rozmiary lub straciła kolor, to koniecznie należy zwrócić uwagę na metkę. Łatwo przekonamy się, czy mamy do czynienia z bluzą 90% bawełny, czy może z domieszką tworzyw syntetycznych.

Rozmiar ma znaczenie? – dopasuj bluzę do siebie

Niby kwestia oczywista, ale to jak mierzyć bluzę, zależy w dużej mierze od tego, czego oczekujemy. W sytuacji, gdy stawiamy na perfekcyjne dopasowanie produktu, to nie obejdzie się bez kilku szczegółowych pomiarów, takich jak obwód klatki piersiowej i talii, długość rękawa, czy obwód dolnej części bluzy.

Warto dodać, że niektórzy z pełną świadomością kupują bluzy jeden lub nawet dwa rozmiary większe, co najczęściej jest podyktowane wygodą, jak i przyjętym stylem ubioru.

Wyróżnij się – unikalne grafiki

Wybór nadruków to kwestia indywidualna, a wzorów jest bez liku. Jeśli jednak zamawiamy bluzy, które mają nosić studenci, uczniowie, czy pracownicy firmy, to warto zadbać o modne, a zarazem adekwatne dla instytucji, grafiki.

Bluzy z nadrukiem – tylko dla uczelni?

Walory bluz z własnymi grafikami doceniają nie tylko studenci. Coraz częściej decydują się na nie również firmy i organizacje, które chciałyby mocniej podkreślić wizerunek swojej marki. Takie bluzy sprawdzą się jako upominki dla najlepszych klientów, czy gadżety reklamowe na różnego rodzaju targach.

Poczuj BluzUp
W BluzUp szukaliśmy rozwiązania, które pozwoli naszym klientom każdego dnia ubierać wysokiej jakości bluzy. Ubrania, które chce się nosić, które w 100% będą projektowane i szyte w Polsce.

Mieliśmy na uwadzę również to, aby dla każdego studenta były pamiątka na całe życie. Nawet gdy za 10 lat trafi na nią przez przypadek w szafie, czy zakurzonym pudle w garażu, wystarczy mała iskra, aby w jednej chwili przywołać prawdziwy huragan wspomnień ze studenckiego życia i szaleństwa tamtych czasów. Te ciuchy mają tworzyć historię i być niczym dysk twardy, który na bieżąco rejestruje wspomnienia – zarówno te pogodne, jak i mniej przyjemne. Dlatego to robimy!

Zrozumieliśmy to!

Tak naprawdę nie liczy się to, co mamy na sobie, ale to jakimi ludźmi jesteśmy. Jednak, jeśli ubrania pozwalają zbudować jeszcze trwalszą więź pomiędzy rówieśnikami, wyrazić się, a przy tym są wygodne do ubrania na co dzień, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda przygotowanie spersonalizowanych ubrań z indywidualnymi grafikami? Sprawdź koniecznie nasz artykuł: Po nitce do… bluzy – jak powstają nasze ubrania?. Prezentujemy tam, jak wygląda w praktyce przygotowanie ubrań w BluzUp.